Balinalar Hareketlendi: Ripple (XRP) Fiyatı İvme Kazanıyor

Mert Bahçe

Popüler kripto para Ripple (XRP), son birkaç ayda önemli yatırımcı ilgisi gördü. Sonuç olarak 1 Ocak 2021 tarihinde 0.22 dolar olan fiyat 14 Nisan 2021’de 1.95 dolara yükseldi. Haziran ve Temmuz aylarında görülen piyasa düzeltmesine rağmen XRP 1.20 dolar seviyelerinde tutunmayı başardı.

XRP Fiyatı İyileşiyor

XRP toparlanmasının arkasındaki en büyük nedenlerden biri olarak ağ etkinliği görülüyor. XRP balina adresleri, tekrar hareket halinde. Blockchain monitörü Whale Alert, aktif bir balina adresinin 1 Eylül 2021’de yaklaşık 56 milyon dolar değerindeki XRP’yi anonim bir cüzdana taşıdığını bildirdi.

İlgili işlem Bithomp’ta gerçekleştirilirken işlemler iki adımda opere edildi. Bununla birlikte Haziran 2021’de bir balina anonim bir cüzdandan 176 milyon XRP taşımıştı.

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, son üç aylık raporunda XRP balina hesaplarında artış görüldüğünü vurguladı. XRP’nin piyasa değeri son 4 hafta boyunca önemli yükselişler kaydetti. En büyük altıncı kripto paranın piyasa değer, Global Money Express’in RippleNet’e katılmasının ardından 40 milyar doların üzerine çıktı.

XRP’nin Piyasa Değeri

15 Ağustos 2021’de XRP, kısa süreliğine sabit kripto para Tether’in (USDT) piyasa değerini geçmişti. An itibarıyla XRP piyasa değeri 56 milyar doları aşmış durumda ve yükseliş devam ediyor. Son balina hareketliliğine ek olarak bir aylık süreçte işlem hacimleri önemli ölçüde arttı.

Lider kripto para Bitcoin’in 48.000 dolar bandına yükselmesi ve genel piyasa trendinin yukarı yönlü olması, XRP rallisine katkıda bulundu. Ripple&SEC davası gelişmelerinin olumlu seyretmesi de XRP lehine başka bir gelişme olarak yorumlanabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fiyat Sıkışıklığı Ne Yönde Kırılacak? Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Verileri Pozitif!

Sonraki Haber

Singapur İlk Kripto Lisansını Verdi! Artık Resmen Kripto Para Hizmeti Verilecek!

İlgili Haberler