Ripple CTO’suna Göre Amazon XRP Ledger Kullanmalı

İlayda Peker

Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz’a göre Amazon, blok zinciri hizmeti için XRP Ledger’ın birleşik yan zincirlerini (federated sidechains) potansiyel olarak kullanabilir. Yönetici Thinking Crypto’ya yaptığı açıklamalarda, e-ticaret devinin “kesinlikle” bunun gerçekleşmesi için gerekli altyapıya sahip olduğunu dile getirdi.

Amazon XRP Ledger Kullanabilir Mi?

Schwartz, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Amazon kesinlikle bunu gerçekleştirecek altyapıya sahip. Yapmamız gereken yeterince temiz ve düzenli bir yazılım oluşturmak. O zaman bence çok rekabetçi olabilir.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak bu ayın başlarında Schwartz, XRP Ledger’ın güvenliğini etkilemeden akıllı sözleşmeleri uygulamak için birleşik yan zincirler eklemeyi önerdi. Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu merkezi olmayan finansın en büyük kullanım durumu olacağını tahmin ediyor.

Öte yandan Schwartz, XRP Ledger‘ın yeni özelliğe ihtiyacı olup olmadığına karar vermenin topluluğa bağlı olduğuna dikkat çekiyor, çünkü Schwartz’a göre bu sadece bir “Ripple olayı” değil. Schwartz konuyla ilgili açıklamalarında ise “Gizli bir gündemimiz yok. Bu sadece bir Ripple meselesiyse başarılı olmayacak.” sözlerini kullanıyor.

Çoklu Para Birimi Dünyası

Bunlaa ek olarak Schwartz, insanların çoklu çapraz ödemelere ihtiyaç duymayacağı bir dünya olmadığını iddia ediyor. Bitcoin tüm yükü “devralacak” olsa bile, yine de XRP‘nin devreye girdiği likidite ihtiyacının olacağını söylüyor. Schwartz’a göre kripto para birimi “son çare likiditesi” olarak hizmet edebilir.

Bitcoin’in, doların, altının ya da herhangi bir para biriminin yerini alıp alamayacağı uzun zamandır bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Bir kesim Bitcoin’in gelecekte doların yerini alabileceğini ifade ederken bazı isimler Bitcoin’in sadece bir alternatif olarak kalacağına inanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Etkisi Keep Network (KEEP), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) Fiyatlarına Nasıl Yansıdı?

Sonraki Haber

SEC, VanEck Bitcoin ETF Kararını Bir Kez Daha Erteledi, Kamudan Yorumlar İsteniyor

İlgili Haberler