Bitcoin Milyarderleri BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

İlayda Peker

Son günlerde Bitcoin fiyatı 40.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde seyrediyor. Elde edilen bilgilere göre, bu fiyat artışı esnasında kripto para borsalarından dijital cüzdanlara yüklü miktarlarda transferler gerçekleşti.

Büyük Bitcoin Transferleri

Tanınmış bir blok zinciri izleme ve analiz platformu olan Whale Alert, dün ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘den bir dijital cüzdana 5.001 Bitcoin transferini içeren bir işlem olduğunu açıkladı. Transferin toplam değeri yaklaşık olarak 202 milyon dolar civarında.

Öte yandan 5.000 Bitcoin içeren benzer bir işlem, 14 Haziran Pazartesi günü saat 23:06 UTC’de Whale Alert tarafından açıklandı. Kullanıcı, Coinbase’den dijital bir kripto cüzdanına yaklaşık 200 milyon dolar değerinde kripto para aktardı.

Bunlara ek olarak on-chain analiz firması Santiment bu aktarımlar sonrasında Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin birkaç saat önce 3 haftanın en yüksek seviyesi olan 40.800 dolara yükseldi ve yukarı yönlü itiş, bugün borsalardan taşınan sağlıklı bir fon akışıyla destekleniyor gibi görünüyor. Akış dengesi, Pazartesi günü olduğu gibi sürekli olarak negatife gittiğinde, bu bir yükseliş işaretidir.” sözlerini kullandı.

Milyarderler BTC Biriktiriyor

Dünyanın en büyük dijital para biriminin fiyatındaki son düşüşe rağmen elde edilen verilere göre, Bitcoin milyonerleri büyük miktarlarda BTC biriktirdi. Santiment’e göre, 16.104 Bitcoin adresi şu anda 9 milyondan fazla BTC tutuyor.

Bitcoin, 14 Nisan 2021’de yaklaşık 64.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Fiyat, son birkaç hafta içinde yaklaşık %40’lık bir düzeltme gördü ancak BTC’nin benimsenmesi ve Bitcoin madenciliğinde temiz enerji kullanımına ilişkin en son iyimserlik fiyatı yükseltti.

Öte yandan 40.000 dolar fiyat seviyesi civarında olan BTC balina etkinliği önemli ölçüde arttı. Bir kripto kullanıcısı, 15 Haziran günü saat 3:05 UTC’de dijital bir cüzdandan Binance borsasına 1.000 BTC aktardı. Söz konusu işlemin toplam değeri yaklaşık 40 milyon dolar.Total
1
Shares
1 yorum
  1. Borsaya bitcoin aktardılar ise satmak yada basks ürün almak içindir. Yoksa neden cüzdandan borsaya aktarsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

MicroStrategy CEO’sundan Önemli Açıklamalar: Herkese Yer Var

Sonraki Haber

Coinbase Etkisi Keep Network (KEEP), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) Fiyatlarına Nasıl Yansıdı?

İlgili Haberler