Ripple CTO’su XRP’ye Saldırdığı İçin Craig Wright’a Tepki Gösterdi!

İlayda Peker

Ripple CTO’su David Schwartz kısa süre önce attığı bir dizi tweetle, XRP kripto para birimine saldırdığı için Craig Wright‘a tepki gösterdi.

Schwartz ve Wright Gerginliği

Schwartz, Craig’in XRP hakkında konuşmaya ancak “yaptığı bir argümanın (XRP ile hiçbir ilgisi olmayan) tamamen saçma olduğunu gösterdiğinde” başladığını iddia etti. Ripple yöneticisi, Wright’ın kripto para birimi alanındaki anlamlı sorunlara çözüm bulmaktan ziyade kendisine ve XRP’ye saldırmaya odaklandığını öne sürüyor.

Wright, Schwartz’a argümanlarında muhakeme eksikliği olduğu iddiasıyla ateş püskürdü. Schwartz, “DS’nin bu tweet serisinde gerekçelendirilmiş hiçbir şey yok. Ad hominem ve diğer çeşitli mantıksal safsatalar var. Yine de bunların gerekçeli argümanlar olduğunu iddia ediyor”.  sözlerini kullandı. Schwartz, XRP ile ilgili olmayan konularla ilgili “herhangi bir diyalogdan” kaçınırken gündemini zorlamakla suçlayarak diğer tweetlerinde bu saldırı hattını ikiye katladı.

Tartışma Nasıl Başladı?

Daha önce ortaya çıkan gelişmelere göre anlaşmazlık Schwartz’ın Wright’ın Bitcoin’in benimsenmesine ilişkin argümanını “aptalca” olarak nitelendirerek eleştirmesinin ardından başladı. Kendi kendini Satoshi ilan eden Wright, XRP’yi “en işe yaramaz pum and dump projesi” olarak adlandırdı.

Ripple CTO’su David Schwartz ve kendini Satoshi ilan eden Craig Wright arasındaki Twitter kavgası bir haftadan uzun bir süredir devam ediyor. Bu iki kripto para öncüsü, Wright’ın Bitcoin alternatifi BSV’ye karşı XRP‘nin yararlarını ve kusurlarını tartışıyor.

Schwartz her şeyi kendisinin başlattığı fikrini reddediyor ve tek yaptığının Wright’ın ne kadar hatalı olduğuna işaret etmek olduğunu savunuyor. Ripple yöneticisi, “Aptalca olduğunu düşündüğüm bir argüman görürsem, bunun aptalca olduğunu düşündüğümü söylemem gerekmez mi?” diye sordu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale’in Tasfiye Kararı Alırsa Bu Altcoinler Darbe Alacak

Sonraki Haber

Su Zhu, DCG ve FTX’in LUNA ve stETH’e Saldırmak İçin Komplo Kurduğunu İddia Ediyor

İlgili Haberler