Ripple CTO’su, Kripto Para Düzenlemelerini Açıklığa Kavuşturma Çağrısı Yapıyor

Bitcoin Haber

Ripple CTO’su David Schwartz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’a gönderdiği son Wells bildirimi hakkında açıklamalar yaptı.

Kripto Para Düzenlemeleri

XRP Ledger’ın mimarı olan Schwartz, kripto para düzenlemeleri konusunda net bir kılavuz sağlamamakta başarısız olan SEC’yi eleştirmek için Twitterda açıklamalar yaptı. Wells bildirimi, düzenleyici kurumun davayı mahkemeye götürmeden önce, alıcının suçlamalara yanıt verme fırsatı veren resmi bir bildirimdir.

Schwarz’ın yorumları, Coinbase‘in baş hukuk danışmanı Paul Grewal’in SEC’in ABD’deki kripto para için makul kurallar sağlaması gerektiğini ve Coinbase’in bunları takip etmeye istekli olduğunu belirtmesine yanıt olarak geldi.

Ayrıca Grewal, SEC’in dijital varlıklar konusundaki yaklaşımının adil veya makul olmadığını ve düzenleme yapmak ve yasama eylemlerinin, uygulama eylemlerinden daha iyi araçlar olduğunu belirtti. Coinbase, varlıkları ve hizmetlerinin yasallığı konusunda kendine güveniyor ve netlik sağlamak için bir yasal sürece açıktır.

Coinbase ve SEC

Coinbase, SEC ile dokuz ay boyunca 30’dan fazla kez görüştü, ancak konuşan tarafta yalnızca Coinbase oldu. Coinbase’in paylaşım ve borsa hizmetleri, 2021’den bu yana büyük ölçüde değişmedi ve temel iş modeli aynı kaldı.

Coinbase’in duruşu, ABD kripto para düzenleyici ortamının daha fazla yönlendirmeye ihtiyacı olduğu, daha fazla yaptırım gerektirmediğidir. Şirket ayrıca, paylaşım hizmetlerinin, Howey testi de dahil olmak üzere herhangi bir yasal standarda göre menkul kıymet olmadığını belirtmiştir.

Schwartz ayrıca, XRP‘yi piyasaya sürmeden önce Ripple‘ın düzenleyiciden bir “harekete geçmeme” mektubu talep etmemesinin nedenini de ele aldı. Yanıt olarak, sürecin bir parçası olmadığını tweetledi. Aynı zamanda, bu süreçten başka hiçbir kripto şirketinin üretken bir sonuç almadığı gerçeğinin, şirketinin bundan faydalanmış olması olasılığını düşük gösterdiğini öne sürdü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı 2.000 Dolara Doğru Yükseliyor Mu?

Sonraki Haber

Bitcoin’de Bu Durum Boğa Katalizörü Olabilir!

İlgili Haberler