Ripple CEO’su: “Ethereum, XRP’yi Geçmesine SEC Sebep Oldu!”

İlayda Peker

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto piyasasının durumu ve düzenlemeleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı. CEO, SEC’in Ethereum’a karşı yaklaşımını da değerlendirdi.

ETH’nin Performansı SEC’e Mi Bağlı?

21 Ekim’de DC Fintech Week sanal konferansında konuşan Ripple patronu, SEC yaklaşımı sebebiyle Ethereum’un XRP’yi geçtiğini dile getirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP‘nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu iddiaları üzerine Ripple‘a bir dava açtı. Ocak ayında Ripple, ETH’yi neden bir menkul kıymet olarak görmediğini öğrenmek için SEC’e Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında bir talepte bulundu.

Garlinghouse, firmasının işini zorlaştırdığını ve Ethereum‘un sonraki başarısının en azından kısmen SEC tarafından daha olumlu muamele görmesine bağlı olduğunu dile getiriyor. Bu durumun piyasayı etkilediğini belirterek şunları ekledi:

Son birkaç yıl içinde XRP en değerli ikinci dijital varlıktı. SEC’in ETH’ye geçiş izni verdiği netleştiğinde, ETH açıkça patladı ve bu netlik yardımcı oldu.

Ripple ve Ethereum

XRP, Aralık 2017’nin sonlarında piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığıydı. Şu anda XRP, yedinci sıraya düşerken, Ethereum o zamandan beri ikinci sırada yer alıyor.

Garlinghouse ayrıca SEC’in kendi şirketine ve Coinbase’e karşı son eylemleriyle kriptoya karşı agresif bir duruş sergilediğini belirtti. Ripple’ın finansal düzenleyiciyle olan savaşı hakkında yorum yapan CEO, SEC’in tüketicileri koruduğunu iddia ettiğini ancak bu noktada XRP sahiplerinin göz ardı edildiğini ifade etti.

Bunlara ek olarak SEC’in, Ripple Labs ve yöneticileriyle devam eden davasında keşfi tamamlamak için son tarihi uzatma talebi kabul edildi ve 14 Ocak 2022’ye ertelendi. Ripple, bu davanın çözülmesinde daha fazla gecikmenin “sanıkların ve XRP sahiplerinin çıkarlarına ciddi zarar vereceğini” iddia ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance US’teki Hata Bitcoin’i 8.200 Dolara Düşürdü Ama Karlı Çıkanlar da Var!

Sonraki Haber

JPMorgan Uyarıyor! Dogecoin ve Robinhood Yatırımcıları Dikkat!

İlgili Haberler