Ripple CEO’su Büyük Miktarlarda XRP Satıp Satmayacaklarını Açıkladı

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın büyük miktardaki XRP emanet hesabındaki (escrow) varlıklarla ilgili yeni fikirlere “açık” olduğunu dile getirdi.

Büyük XRP Rezervleri

Yeni bir röportajda Thinking Crypto sunucusu Tony Edward, Garlinghouse’a Ripple’ın XRP emanet hesabındaki varlıkları yakmaya veya dağıtmaya açık olup olmadığını sordu. CEO, büyük miktar ile ilgili net bir planları olmadığını ancak çok büyük miktarlarda XRP’yi piyasaya sürmek gibi bir hedefleri olmadığını da belirtti.

CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, bazı kişilerin Ripple’ın XRP’yi topluluğa dağıttığını dile getirdiğini ancak durumun böyle olmadığını, “Ripple veya Ripple çevresindeki herhangi bir kişinin XRP’yi dağıtması mantıklı değil. Bu, benim gibi Ripple’ın çok önemli bir parçası olduğu XRP ekosisteminin de çıkarına değil.” sözleri ile açıklıyor.

Garlinghouse, emanet hesabının oluşturulma şeklinin, “Maksimum şeffaflık sağlayalım, insanların burada olup biteni tamamen anladığından emin olalım” amacıyla oluşturulduğunu ifade ediyor. Ayrıca CEO, şeffaflığın zaman zaman kendilerine karşı bir silah gibi kullanıldığını da belirtiyor.

Buna ek olarak CEO, “Bakın, XRP ekosistemi için iyi olan yeni fikirlere her zaman açığım ve ilgi duyuyorum. Hiçbir şeyi göz ardı etmiyorum ve XRP ekosistemi için mantıklı şeyler olduğu ölçüde Ripple kesinlikle bununla ilgilenecektir.” sözlerini kullanıyor.

Ripple ve XRP

Ripple, toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip. Aralık 2017’de, San Francisco merkezli girişim, tüm token’larını bir kerede satmamaya söz verdi ve 55 milyar XRP’yi bir dizi kriptografik olarak güvenli emanet hesabına kilitledi.

Ripple daha sonra her ay bir milyar XRP yayınlamak, operasyonlarını finanse etmek ve yeni başlayanlara yatırım imkanı sunmak için XRP’lerin bir kısmını satmak ve geri kalanını emanete geri vermek için bir program oluşturdu.

Ripple şu anda yaklaşık 6,8 milyar XRP’ye sahip ve şirketin web sitesine göre, yaklaşık 47,8 milyar XRP emanette bulunuyor. 11 Nisan itibarıyla 46 milyardan fazla XRP dağıtıldı.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin’e Elon Musk Dopingi! DOGE Gün İçerisinde Yüzde 20 Arttı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri Adım Adım İlerleyen Analist, Son Düşüşü Yorumladı

İlgili Haberler