Ripple CEO’su ABD’li Kanun Yapıcıları SEC Başkanının İddialarını Ele Almaya Çağırdı

Bitcoin Haber

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li kanun yapıcıları, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto para piyasasını düzenlemek için yeterli olduğunu ima eden SEC Başkanı Gary Gensler tarafından yapılan son açıklamaları ele almaya çağırdı.

Garlinghouse’dan Çağrı

Garlinghouse’un yorumları, Gensler’in SEC’in hangi dijital varlıkların menkul kıymet olarak nitelendirilebileceğini belirleyebileceği ve mevzuatın gereksiz olduğu yönündeki inancına yanıt olarak geldi.

Temsilciler Meclisi Tahsisat Komitesi’ndeki bir duruşmanın ardından SEC başkanı, mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto piyasalarında meydana gelen faaliyetlerin çoğunu kapsadığını öne sürdü. Kongre’nin daha fazla açıklama sağlamak için harekete geçebileceğini, ancak ek yetkilerin gerekli olduğuna inanmadığını da sözlerine ekledi.

Ripple CEO’su, bu tür kararların SEC Başkanının kişisel bakış açısından ziyade mevzuata dayanması gerektiğini iddia ediyor.

Garlinghouse tweetinde, SEC patronunun, kurumunun gücünü aldığı mevzuata dayanmak yerine, bir menkul kıymeti neyin oluşturduğunu dikte ettiğini iddia etmesinin “anlaşılmanın ötesinde” olduğunu belirterek endişesini dile getirdi.

Ripple ve SEC Davası

Garlinghouse, Gensler’i bir otokrat gibi davranmakla suçlayarak, açık bir yargı yetkisinin olmamasının belirsizliğin SEC için bir güç kaynağı olarak hizmet etmesine izin verdiğini öne sürdü.

Ripple’a karşı SEC davası devam ederken, kripto para birimleri için uygun düzenleyici çerçeve konusundaki tartışmalar çözümsüz kalmaya devam ediyor ve sektör liderlerini seçilmiş yetkililerden netlik aramaya sevk ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Fiyatı CME Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Sona Ermesine Nasıl Tepki Verecek?

Sonraki Haber

Cardano Kullanıcıları Ethereum dApp’lerine ADA Cüzdanlarından Erişebilecek

İlgili Haberler