XRP Beş Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin Haber

XRP tokenleri, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) önde gelen kripto borsası Binance’e karşı yaptığı başvurunun ardından piyasa genelindeki düşüşü engellemek için son 24 saatte %8 artış gösterdi.

XRP Fiyatı

XRP Salı günü Asya sabah saatlerinde 50 sentin biraz altında işlem görerek beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı. XRP Ledger ağı, son birkaç ayda yükselişe katkıda bulunmuş olabilecek temel yükseltmeler gördü.

Bununla birlikte, yükseliş görünümünün bir kısmı, topluluktaki bazı kişilerin Binance‘e karşı CFTC dosyasında büyük tokenlerin bir emtia olarak sınıflandırılmasının, devam eden Ripple ve SEC davasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından iddia edildiği gibi XRP tokenlerinin de bir menkul kıymet yerine emtia olduğu anlamına gelebileceğini söylemesiyle ortaya çıktı.

Ripple CTO’su David Schwartz daha önce XRP tokenlerinin bir emtia olduğunu iddia etmişti. “XRP ticarette işlem gören bir ham maldır ve bir XRP diğer tüm XRP’lere eşdeğer olarak değerlendirilir.” Schwartz Ocak ayında attığı bir tweet’te “emtianın tanımı aşağı yukarı budur” dedi.

O sırada “XRP’nin değerinin hiçbir kısmı, başka hiç kimsenin XRP sahiplerine karşı yasal yükümlülüklerinden kaynaklanmıyor” demişti.

Ripple, Ripple’ın bazı ürünlerine ve XRP Ledger ağına güç veren token olan XRP ile olan ilişkisine tarihsel olarak mesafeli durdu. Ancak davadaki herhangi bir ilerleme XRP fiyat hareketine neden oluyor.

CFTC ve Binance

CFTC, Binance’in kayıtsız kripto türev ürünleri sunduğunu ve ABD’li müşterileri VPN kullanımı yoluyla uyumluluk kontrollerinden kaçmaya yönlendirdiğini iddia ettiği için Binance ve CEO’su Changpeng Zhao‘ya Pazartesi günü dava açıldı.

Pazartesi günü ABD Illinois Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde açılan davada, Binance’in ABD’de bir türev ticaret operasyonu yürüttüğü ve Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) gibi kripto para birimleri için alım satım işlemleri sunduğu iddia edildi.

Bitcoin 27.000 $’ın altına düşerek yerel bir destek seviyesini kaybederken, Ether toparlanmadan önce kısa bir süre 1.700 $’ın altına düştü. CoinGecko verilerine göre genel piyasa değeri yaklaşık %3 düştü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance ve CFTC: Borsadaki Bitcoin Oranı Düşüyor

Sonraki Haber

Popüler Analistten İddialı Bitcoin Tahmini

İlgili Haberler