Ripple Bir Bankayla Daha Anlaştı! RippleNet ve Yeni İş Ortağı

Fatih Çetin
Şirket hız kesmiyor, yeni bir bankayla daha anlaşma imzalandı.

Tayland yakın zamanda Binance borsasını ülkeden kovmuştu. Ancak bu sefer gelen haberler olumlu görünüyor. Ripple küresel ölçekte genişlemeye ve yeni bankalarla anlaşmalarına devam ediyor. Son anlaşma Siam Commercial Bank ile yapıldı. Bu anlaşma Siam Commercial Bank’ın 12 ülkeye Ripple yardımıyla hizmet vermesi anlamına geliyor.

Ripple Anlaşmayı İmzaladı

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankalarından olan Siam Commercial Bank ile anlaşma imzalayan Ripple dijital ödemeler konusunda bankaya yardımcı olacak. RippleNet tabanlı tamamen blockchain odaklı çalışacak dijital ödeme modülü yakında Siam Commercial Bank’a entegre edilecek.

Böylece Siam Commercial Bank 12 ülkeye Ripple desteğiyle para transferi yapabilecek. Üstelik çok daha ucuz ve hızlı olacak. Şimdilik ABD Doları, Euro, Singapur Doları ve İngiliz Sterlini gibi dövizlerde hizmet verilecek.

Hızlı, Ucuz ve Güvenli Ödeme

Ripple Mısır dahil çok sayıda ülkeyle anlaşmalar imzaladı. Son olarak referanslarına Tayland’ı ekledi ve dünya genelinde çalıştığı kurumların sayısını artırmaya devam ediyor. Peki bu bankalar neden kendi blockchain ağını kullanmıyor?

Öncelikle Ripple ciddi bir bilgi ve birikimle bu işi yapıyor. Banklar son derece teknik olan bu konuda dış kaynak hizmeti almayı daha uygun maliyetli görüyor. Üstelik RippleNet ağı son derece hızlı çalışıyor. Taylan’dan çıkan ödeme 30 saniye içinde ABD’ye ulaşıyor. Üstelik normal transfer maliyetinin çok daha altına ve güvenli şekilde yapılıyor. Blockchain yapısı gereği geçmişe dönük verileri güvenle saklıyor arşiv kaybı da yaşanmıyor.

Bir Ripple fanatiği olan @sentosumosaba bankaya yapılan sunumdan detaylı kesiti Twitter adresinden de paylaştı.

Dubai’de açmayı planladığı yeni bölge ofisiyle Ortadoğu’da genişlemeyi hedefleyen Ripple, Asya bölgesini de ihmal etmiyor. Yakın zamanda bölgedeki farklı bankaların şirketle anlaşması mümkün görünüyor.

Elbette bu haberler XRP için eskisi kadar faydalı olmuyor. Ripple davasının negatif etkisi fiyatı baskılamaya devam ediyor. Diğer yandan yüklü XRP satışları da devam ediyor. Şirketin XRP ile kendini ayırmasından bu yana coin değeri azalırken markanın değeri büyüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Başarılı Yöneticiden Bitcoin (BTC) Hakkında Korkutan Açıklama: “Bunu Daha Önce Görmediniz”

Sonraki Haber

Port Network: Dağıtık Bilgi İşlem ve Bulut Bilişim Sistemleri Bir Arada

İlgili Haberler