ABD Eski Hazinedarı Rosie Rios’tan Ripple Topluluğunu Heyecanlandıran Çıkış

Mert Bahçe

Bir dönem önceki ABD Hazinedarı Rosie Rios, Ripple ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Rios, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ripple ile SEC arasında süren davaya atıfta bulundu. Deneyimli isim, Ripple topluluğunu sevindiren görüşlerini bildirdi.

Rosie Rios’tan Önemli Açıklamalar

2009-2016 yılları arasında ABD Hazinedarlığı görevi yapan Rosie Rios, Ripple (XRP) hakkında dikkat çekici bakış açısını belirtti. Rios, XRP’nin sınır ötesi ödemeler için kullanıldığını ve bunun onu esasen spekülasyon olarak yaratılan paralardan ayırdığına inanıyor.

Eski hazinedar, Çin’in bugüne kadarki en şiddetli kripto yasağının farklı bir şekilde yorumlanması gerektiğini belirtti. Bununla birlikte Kraken CEO’su Jesse Powell, son dönemdeki XRP yorumlarına tutucu bir tavır ile yaklaştı:

Bazı politikacıların bu fikirleri nereden edindiğini merak ediyorsanız, hepimiz aynı takımda değiliz. Hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutmayın.

Mart ayında Powell, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davalık olmasının ardından XRP’nin borsalar için “büyük asimetrik risk” taşıdığını aktarmıştı.

XRP Fiyatı

Popüler kripto para birimi XRP, 1 dolarlık alanı geçmek adına girişimlerini sürdürüyor. Dava, borsa listelemeleri ve genel piyasa trendinin etkisiyle yukarı yönelen XRP, 1 dolar sınırında işlem görüyor. Popüler kripto para birimi, lider Bitcoin’in Çin’den gelen haberlerin ardından 39.000 dolara gerilemesiyle 1 dolarlık bayrağı kaybetmişti. Bir aydan fazla süredir 1 doların üzerinde seyreden XRP, piyasanın düşüşe geçmesi ile bu seviyenin altına itilmişti.

Toparlanma belirtileri gösteren XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.96 dolardan alım satım işlemi görüyor. XRP, gün içerisinde 0.98 dolara dokunsa da burada henüz tutunamadı. 4 saatlik grafik verilerine göre RSI 61 ile aşırı alım bölgesine ilerliyor. Bununla birlikte MACD, yönün yukarı olduğunu doğruluyor.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC İçin Önemi Seviyeler Nereler?

Sonraki Haber

2021 Yılı Bitcoin İçin Çok Önemli: Hangi Gelişmelere Şahit Olduk?

İlgili Haberler