Rekorlu Hafta Sonun Ardından Önümüzdeki Hafta Kriptolar İçin Nasıl Geçecek? 

İlayda Peker

Geçtiğimiz hafta lider kripto birimi tarihinde ilk kez 60.000 doları geçerek kendisine 61.810 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledi. Bununla birlikte bu fiyat artışı kripto paralara yönelen ilginin daha da artmasını sağladı ve bizi hareketli bir hafta bekliyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatı ve BTC Destekleri

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonunda %8 gibi bir artışla fiyatını 56.000 dolar bandından 61.800 dolar seviyesine kadar yükseltmeyi başardı. BTC’nin bir önceki rekoru 58.320 dolardı ve 21 Şubat’ta görülmüştü. Dolayısıyla daha bir ay geçmeden yeni bir rekora imza atılmış olması oldukça önemli.

2021 yılı boğa koşusunu bireysel yatırımcılar ile birlikte kurumsal yatırımcıların da yönettiğini biliyoruz. Bunun en iyi örneğini de MicroStrategy’de görüyoruz. Saylor Cuma günü yaptığı son açıklamada, şirketinin ortalama 57.146 dolar fiyatla nakit olarak 15 milyon dolar karşılığında ek olarak 262 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Öte yandan yaklaşık bir hafta önce Hong Kong’da halka açık bir fotoğraf düzenleme şirketi olan Meitu da 22,1 milyon dolar Ethereum (15,000 ETH) ve 17,9 milyon dolar Bitcoin (379 BTC) satın alarak büyük bir kripto para birimi yatırımı yaptığını duyurmuştu.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

Bu hafta içinde yaşanması beklenen iki önemli gelişme bulunuyor: NEM ekosistemindeki Symbol lansmanı ve Bitmex’in TRX, YFI ve EOS perpetual swap’lerini başlatması.

15 Mart’ta NEM (XEM) grubu, orijinal NEM blok zincirinin yerini alacak yeni nesil kurumsal sınıf blok zinciri çözümü Symbol için ana ağı başlatacak. Ayrıca 17 Mart’ta Dijital Varlık türevleri platformu Bitmex, Tron (TRX), Yearn.Finance (YFI) ve EOS (EOS) için USDT fiyatlı perpetual swap vadeli işlem sözleşmeleri yayınlayacak.

Hafta Kriptolar İçin Nasıl Geçecek?

Hafta sonu yaşanan Bitcoin boğa koşusu sırasında her ne kadar altcoin’lerde yükselişler yaşansa da BTC’deki gibi büyük hamleler yapılmadı. Dolayısıyla hafta ortasından itibaren altcoin’lerin ralli başlatması bekleniyor. Ancak bu durum için Bitcoin’in konsolide bir şekilde kalması gerekiyor.

Ayrıca analistler BTC için şu anda 57.000 doların oldukça önemli olduğunu ve bu seviye kaybedilmediği sürece altcoin’ler için yükseliş ihtimali olduğunu düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: İşte Kritik Seviyeler

Sonraki Haber

10 Yılda Diğer Varlıkları 10’a Katladı: Bitcoin (BTC)!

İlgili Haberler