Rekabet Büyüyor: Binance, Bu Konuda Coinbase’i Geçti!

İlayda Peker

Önde gelen kripto para borsası Binance, en büyük Bitcoin (BTC) varlıklarına sahip kripto para işlem platformu olma konusunda Nasdaq listesindeki rakibi Coinbase’i geride bıraktı. Yapılan açıklamalara göre Coinbase’in varlıkları 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor ve Binance’in varlıkları lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Coinbase ve Binance

Blockware Solution’ın önde gelen içgörü analisti Will Clemente tarafından paylaşılan bir Glassnode grafiğine göre, önde gelen kripto para borsası Binance ile ilişkili cüzdanlarda depolanan Bitcoin miktarı artık Coinbase’e bağlı cüzdanlarda bulunan miktarın üzerinde.

Coinbase 2012’de piyasaya sürüldü ve piyasaya sürülmesinden bu yana popüler bir kripto para birimi işlem platformu oldu. Binance ise 2017’de piyasaya sürüldü, ancak hızla öne çıktı ve kısa sürede işlem hacmine göre en büyük borsa haline geldi.

CryptoCompare’in en son Borsa İnceleme raporuna göre Binance, geçen ay 398 milyar dolarlık işlem hacmiyle en büyük üst düzey kripto para borsası olarak konumunu korudu. Binance’i 71,6 milyar dolarlık FTX ve 59,1 milyar dolarlık Coinbase izledi. Binance geçen ay hacminin %24,2’sini kaybederken, FTX %19,9 ve Coinbase %25,8 kaybetti.

Borsalardaki BTC Miktarı

Her borsada tutulan BTC’deki değişiklik, çeşitli faktörlerin bir sonucu olabilir. Binance’in Amerikan iştiraki Binance.US, kısa süre önce, borsanın kripto endüstrisi için önemli bir anı işaret ettiğini söylediği bir hareketle Bitcoin spot işlem çiftleri için sıfır ücretli işlemleri başlattı.

Öte yandan her iki kripto para borsası da Avrupa’da genişliyor, ancak Coinbase şu anda iflas söylentileri ile karşı karşıya. Coinbase’in hisse senedi fiyatı, piyasaya sürülmesinden bu yana %80’in üzerinde düştü ve borsa, çalışanlarının bir kısmını işten çıkardıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortaklık programını kısa süre önce durdurdu.

Özellikle, Coinbase bu yılın başlarında 6 milyar dolar nakde ve kripto varlıklarda bazı rezervlere sahipti. Ancak Coinbase’in yılın başından bugüne kadar %50 düşen mobil uygulama indirmelerinin sayısıyla birlikte pazar payının düştüğü görülüyor.

Binance ise son zamanlarda düzenleyici sorunlar ile karşı karşıya ve bu sorunları çözmek için hamleler yapmaya devam ediyor. Bu noktada Binance’in ücretsiz işlemler başlatmış olması pozitif bir durum olarak nitelendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH 1.500 Dolar Üzerinde!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 24.000 Dolara Ulaştı Ama Kaçınılmaz Son Geliyor!

İlgili Haberler