Bitcoin (BTC) Analist Yorumları: Sinyaller Ne Diyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya yükseliş hamlesi ile başladı ve Salı günkü düzeltmeden sonra yukarı yönlü yeni bir hamle yaptı. BTC’de görülen yükselişin altcoin’leri de hemen hemen her zaman olduğu gibi etkilediği görülüyor. Peki, bu yükseliş kalıcı olacak mı?

Bitcoin Fiyat Grafikleri

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Pazartesi günü Bitcoin, 20.000 dolar seviyelerinden 22.800 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Salı günü ise 21.500 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme oldu ancak önemli desteklerin altı görülmedi ve bu da Salı günü akşam saatlerinde başka bir yükselişi tetikledi. 23.864 dolara kadar yükselen Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 23.500 dolar sınırında işlem görüyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve dolayısıyla altcoin’ler 4 yıllık döngüler halinde hareket etti ancak bazı analistler bu sefer durumun farklı olduğunu düşünüyor. Twitter’ın popüler kripto analiz hesaplarından olan Trader XM de aynı şekilde “Bu sefer farklı” mesajı ile bir grafik paylaştı. Analistin paylaştığı grafikte de görüldüğü gibi Bitcoin fiyatı yükseliş aralığını dört kez test ederken düşüş aralığına bir test gelmedi. Bu da yapılan yorumlara göre alıcıların artık satış yapanlardan daha güçlü olduğunu gösteriyor olabilir.

Trader XM’e yanı veren Twitter kullanıcısı Justiinape ise 27 bin dolar ile 28 bin dolar aralığının yakın olduğunu dile getirdi. Trader XM de buna yanıt olarak belirtilen aralığı beklediğini ama sonrasında uzun süreli bir konsolidasyonun gelebileceğini ifade etti.

Bitcoin’de Yükseliş Sinyalleri

Bitcoin’de 27.000 doların gelebileceğini ifade eden bir başka hesap ise Whalemap. Whalemap yaptığı açıklamalarda, “27.100 dolar, yolumuzdaki ilk direnç olmalı. Mevcut fiyatlar ile 27 bin dolar arasında arzda büyük boşluk var.” sözlerini kullandı.

Bitcoin’in 23.000 doların üzerindeki hareketinin vadeli işlem yatırımcıları üzerindeki etkisini gösteren bir grafik paylaşan kripto para analisti Dylan LeClair ise aslında yatırımcıların düşüş beklediğini ve bu sebeple short pozisyonların oldukça fazla olduğunu dile getirdi. Grafikte 15 Haziran ve 15 Temmuz arasında büyük miktarda Bitcoin short pozisyon açıldığı ve bu yatırımcıların şu an için kaybeden tarafta yer aldığı görülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Hızla Yükseliyor! Altcoin Rallileri Başlayacak Mı?

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH 1.500 Dolar Üzerinde!

İlgili Haberler