Reef Finance ve Alameda Research Olayının Perde Arkası

İlayda Peker

Reef Finance CEO’su Denko Mancheski, Alameda Research (AR) ile ilgili son olaylara yanıt verdi.

Reef ve Alameda Arasında Neler Oldu?

Geçtiğimiz günlerde Alameda Research’te bir yatırımcı ve bir ekip üyesi olan Sam Trabucco, Alameda’nın Reef’e hiçbir şekilde bağlı olmadığını belirterek kullanıcıları DEX ile iş yapmaktan kaçınmaya çağırdı ve bu durum tartışmalar neden oldu. Trabucco’nun bu açıklamasının Alameda’nın Reef’e 20 milyon dolar yatırım yaptığının ortaya çıkmasından hemen sonra gelmesi ise daha büyük kafa karışıklığına sebep oldu.

Aslında Alameda, Eylül 2020’den beri Reef Finance’in yatırım ortağıydı. Evraklara göre, şirket kısa süre önce en az 80 milyon dolarlık bir yatırım anlaşmasını tamamladı. Alameda’s Venture Capitalist ekibinin bir üyesi olan Brian Lee, ilk satın alınan 20 milyon dolarlık REEF token’ını güvence altına aldı. Bu dönemde Reef’in CEO’suna göre, Alameda’nın ekibi ek 60 milyon dolar yatırım yapmakla da ilgilendi.

Ancak Reef Finance, token’ları Alameda’ya aktardıktan hemen sonra Alameda’nın token’ları Binance’e gönderdiğini keşfettiler.

“Aslında Ortaklık Yoktu”

Trabucco’ya göre ise Alameda, Reef ile herhangi bir ortaklığı reddederek yalnızca Reef ile OTC işlemleri yapmayı kabul etti. Ancak diğer taraf farklı bir hikaye anlatıyor. Zaten kafalar da burada karışıyor.

Bunlara ek olarak diğer 60 milyon dolarlık yatırım da Alameda‘nın uzun vadeli stratejik bir yatırımcı olduğu konusundaki belirsizlik ve şüpheler nedeniyle düştü. İddialara göre Reef’in önündeki en büyük engel, Alameda’nın yasal sözleşme yapmamasıydı. Reef’e göre Alameda, yasal bir sözleşme yapmak yerine “güvene dayalı” bir işlem gerçekleştirmek istedi.

REEF Token Düştü

Her ne kadar iki tarafın farklı iddiaları olsa da bu durumda en zararlı çıkan taraf REEF token sahipleri olmuş gibi görünüyor. Çünkü haberlerin duyulmasının ardından REEF fiyatı yaklaşık olarak %50 düşüş yaşadı. Yazının kaleme alındığı anda 0,0385 dolardan işlem gören REEF haberlerden önce 0,0587 dolara kadar yükselmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Coinbase Pro’da Listelenecek: ADA Fiyatı Duyurunun Ardından Artışa Geçti

Sonraki Haber

BTC Yorum: Popüler Analist Ciddi Bir Düzeltme Konusunda Yatırımcıları Uyardı

İlgili Haberler