Reddit Topluluğu Bricks’ın Değeri Yüzde 100 Arttı

Bitcoin Haber

Reddit’teki Fortnite topluluğu tarafından çıkarılan bir token olan Bricks (BRICK) son 24 saat içinde yüzde 100’ün üzerinde bir değer artışı gösterdi. CoinMarketCap verilerine göre, BRICK fiyatı yüzde 110 artarak 0,1226 dolar oldu. Bu yükseliş sırasında yaratılan hacmin büyük bir kısmı Kraken borsasından geldi ve son 24 saatte BRICK için oluşturulan hacim yüzde 800 artarak 750 bin dolara ulaştı. Ancak, bu yükselişin nedeni, kripto para piyasasının genelinde satış baskısına neden olan Bitcoin‘in 27 bin doların altına düşmesi sonrası belirsiz.

Bu arada, Fortnite’ın aktif üyelerine dağıtılan bir ERC-20 tokeni olan Bricks, r/cryptocurrency alt dizininin Moons’u (MOON) gibi diğer Reddit topluluk tokenlerinin popülerleşmesiyle büyük ölçüde yükseldi. Ancak, BRICK için likidite tüm kripto para borsalarında düşük. Kraken’deki piyasa derinliği hem alış hem de satış tarafında yaklaşık 2 bin 500 dolara karşılık geliyor.

Piyasa derinliği, bir varlığın belirli bir yönde hareket etmesi için gerekli olan sermaye miktarını gösteren önemli bir metrik ve bu metrik BRICK için oldukça düşük seviyede. Bir varlığın önemli bir yükselişi sonrası likiditenin düşük olması, yatırımcılar için yüksek risk anlamına geliyor. Fiyat kolayca manipüle edilebilir ve FOMO (Fear Of Missing Out) korkusuyla alım yapan yatırımcılar için yüksek zararlara neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Kripto Para Analisti Bitcoin ve Ethereum İçin Yükseliş ve Erime Uyarısı Yaptı

Sonraki Haber

ABD SEC İçin Bitcoin ETF Beklentileri Artıyor: ARK Investment Yeni Düzenlemelerle Dikkat Çekiyor

İlgili Haberler