Raoul Pal: “Hiçbir Şey Bitcoin İle Aynı Getiriye Sahip Değil”

İlayda Peker

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Raoul Pal, Bitcoin ve kripto piyasaları dışında herhangi bir şeye yatırım yapmanın anlamsız görünmeye başladığını düşünüyor. Ash Bennington ile yakın zamanda yaptığı bir konuşmada Pal, Bitcoin’in Fed’in bilançosuyla karşılaştırıldığında meşru uzun vadeli bir yükselişe konu olan tek varlık sınıfı olduğunu vurguladı.

“Bitcoin Diğerlerinden Farklı”

Uzun zamandır Bitcoin destekçisi olarak bilinen Pal, Fed bilançosu kullanıldığında Bitcoin’in tüm varlık sınıflarından farklı göründüğünü ifade ediyor. Popüler isim S&P , altın ve gayrimenkul gibi varlıklarla karşılaştırıldığında 2008 yılından bu yana farklı bir grafik çizen tek varlığın Bitcoin olduğunu dile getiriyor.

Bunlara ek olarak makroekonomi uzmanı, Bitcoin’e olan sevgisinin BTC’nin yeni ve heyecan verici bir varlık olmasına bağlı olmadığını ifade ediyor. Yaptığı açıklamalara göre Pal Bitcoin’e, diğer her şeyden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiği ve diğer piyasalara yatırım yapmayı anlamsız hale getirdiği için büyük ilgi duyuyor.

“En İyi Performans: Bitcoin”

Bitcoin’in dünyadaki her varlıktan daha iyi performans gösterdiğini ifade eden Pal, “Yeni ve parlak olduğu için değil diğer tüm varlıkları anlamsız kıldığı için Bitcoin’i seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Pal, Bitcoin’in çok kısa sürede %100’ün üzerinde kazanç sağladığını ve asıl önemli olan şeyin de bu olduğunu ifade ediyor. Ayrıca kripto para döngüsünün bu aşamasında önemli olan başka hiçbir şeyin olmadığını da ekliyor.

Bunlara ek olarak Pal, herhangi bir değer üretmedikleri için faizleri de umursamadığını ifade ediyor. Tahvil piyasalarının, dolar yatırımının, değerli metal satın almanın, petrol yatırımı yapmanın ya da Nasdaq’da işlem yapmanın Bitcoin ile aynı getiriyi getirmediğini ifade eden Pal, “Hiçbir şey aynı getiriye sahip değil, o halde neden yapasın ki?” sözleri ile konuşmasını sonlandırıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: Bitcoin’de Önemli Direnç ve Destekler

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Coinbase Pro’da Listelenecek: ADA Fiyatı Duyurunun Ardından Artışa Geçti

İlgili Haberler