Max Keiser Yeni 2021 Bitcoin (BTC) Hedefini Paylaştı!

İlayda Peker

Büyük bir Bitcoin (BTC) destekçisi olan Max Keiser Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, dünya genelinde geleneksel para birimlerinin hiper enflasyonu devam ederse, Bitcoin’in bu yıl 220.000 dolar fiyat seviyesine ulaşabileceğini dile getirdi.

BTC 2021 Hedefi: 220.000 Dolar

Son zamanlarda ABD Senatosu, dolaşımdaki para miktarını artırarak ve önde gelen ekonomistlerin ve makro yatırımcıların öngördüğü enflasyonu körükleyerek 1.400 dolarlık yardımlarda dağıtılmak üzere 1.9 trilyon dolar değerinde başka bir teşvik paketi onayladı.

Ancak aralarında Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın da bulundu bazı önemli isimler hükümetin kriz karşıtı ödemelerini alacak olan ABD’deki pek çok gencin onlarla Bitcoin satın almak isteyeceğine inanıyor.

Max Keiser, ABD hükümeti tarafından uygulanan bu teşvik önlemlerinin hiper enflasyonu tetikleyeceğini ve artıracağına inanıyor. Bu sebeple Keiser, Bitcoin‘in bu yıl 220.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bitcoin’de Düzeltme Devam Edecek Mi?

Cumartesi günü 61.700 dolarlık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra lider kripto para birimi düşüşe geçti ve bugün 56.000 dolar bandında sabit kaldı. Oluşan büyük satışların, yatırımcıların karlarını sabitlemesinden ve nakit çekimlerden kaynaklandığına inanılıyor.

Ayrıca Pazartesi günü ortaya çıkan haberlere göre, Hindistan hükümeti geçen yıl kaldırılan kripto yasağını tekrarlamak için bir yasa çıkarmayı planlıyor. Ancak bu sefer sadece bankaların kripto para birimleriyle uğraşan şirketlere ve kişilere hizmet vermesi yasaklanmayacak aynı zamanda kişilerin Bitcoin ve diğer kriptoları elinde bulundurması da yasalara aykırı hale gelecek.

Bunlara ek olarak bazı uzmanlar, mevcut BTC fiyat düşüşünün fiyatları daha da aşağı çekecek bir düzeltmenin başlangıcı olabileceğine inanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NFT ve Elon Musk Çılgınlığı Bir Arada: Elon Musk’ın Tek Tweeti, 1 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: Bitcoin’de Önemli Direnç ve Destekler

İlgili Haberler