Raoul Pal ETH Merge Hakkında Ne Düşünüyor?

İlayda Peker

Son zamanlarda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yatırımcılar için Ethereum’un neden “en güvenli, en kolay alan” olarak kaldığını açıkladı.

ETH Merge Güncellemesi

Ethereum ağının iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptığı Ethereum’un “Merge” hard forkunun 15 Eylül civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum Vakfı, Merge ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Merge (Birleştirme), Ethereum‘un mevcut yürütme katmanının (bugün kullandığımız Mainnet) yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Bu da yoğun enerji tüketen madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine stake edilmiş ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak ekip, “Başlangıçta Beacon Zincirinin Mainnet’ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet, tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile, Beacon Chain, Proof of Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile, iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.” şeklinde devam ediyor.

Ethereum Güvenli Mi?

Abra’nın “Money Talks” podcast’inde yakın zamanda verdiği bir röportajda Pal, Abra’nın kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt’e Ethereum’un Merge yükseltmesinin ETH fiyatı için uygun olacak “büyük bir arz şoku” yaratmasını beklediğini söyledi.

Pal açıklamalarında,  “Çevresel, sosyal ve yönetişim kaygıları nedeniyle pek çok kurum Bitcoin’i sevmedi. Proof of stake buna çözüm oluyor. Ek olarak, ETH artık bir getiriye sahip, bu da kurumların sevdiği bir şey… Şimdi bir varlık tahsis kararı vermeniz gerekiyor, bu da Web 3.0 teknoloji dünyasına inanıyorum’ demek.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Pal, gelecekte ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü de dile getirdi.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasa Düzeltme Yaparken Shiba Gözle Görülür Şekilde Arttı!

Sonraki Haber

NYSE Eski Başkanı’ndan Bitcoin’e Tam Destek!

İlgili Haberler