ETH Yeniden 2.000 Dolar Üzerinde! Merge Etkisi!

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunana Ethereum oldukça iyi bir haftayı geride bıraktı ve son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %17 artış kaydetti. ETH’nin mevcut fiyat seviyelerini en son iki ay önce gördüğü ifade ediliyor.

ETH 2.000 Dolar Üzerinde

Ethereum dün, kripto para piyasasındaki genel geri çekilme ile birlikte 1.850 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Hafta sonuna hızlı bir başlangıç yapan ETH, 2.000 dolarlık önemli seviye üzerine yükselmeyi başardı ve yazının kaleme alındığı sırada 2.010 dolardan işlem görüyor. ETH’nin son 24 saat içinde %7 gibi bir artış kaydettiğini ifade etmekte fayda var.

Ethereum’daki bu artışın genel piyasada yaşanan artışa ek olarak Merge’den de kaynaklandığı düşünülüyor. analistler ETH’nin BTC’den daha iyi performans göstermesinin de Merge ile doğrudan bağlantılı olduğunu düşünülüyor.  Merge sayesinde Ethereum ağı proof of work’ten proof of stake’e geçiş yapmış olacak. Bu da ETH fiyatının önümüzdeki günlerde daha da artabileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

ETH Fiyat Beklentileri

Her ne kadar Ethereum’un 2.000 dolar üzerine yükselmiş olması pozitif bir sinyal olsa da yukarı yönlü gidişatın devam edebilmesi için ETH’un 2.000 doları destek olarak onaylaması gerekiyor. 2.000 dolar üzerinde kalınması halinde ETH için bir sonraki direnç seviyesinin 2.120 dolar bandında olabileceği düşünülüyor. Buna ek olarak ana direncin ise 2.500 dolarda olacağı ifade ediliyor.

Eğer 2.000 dolar kaybedilirse ETH’da 1.900, 1.800 ve 1.700 dolar seviyelerinin önemli olduğu ifade ediliyor. Analistler özellikle 1.800 doların şu anda önemli bir destek olduğunu ve bu seviyenin kaybedilmesi halinde hızlı bir düşüşün yaşanabileceğini dile getiriyor.

Ancak şu anda tüm piyasanın ETH konusunda pozitif olduğu görülüyor. Çünkü Merge’ün Eylül ayında gerçekleşmesi planlanıyor ve Merge sonrasında da artışların devam edebileceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ApeCoin (APE) Yükselir Mi? 5 Altcoin İçin Fiyat Hedefi!

Sonraki Haber

Rusya’nın CBDC’i Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

İlgili Haberler