Rallinin Ardından BTC Düşüşe Mi Geçecek?

İlayda Peker

Geçtiğimiz hafta hem Bitcoin hem kripto para piyasasının geri kalanı için güzel bir hafta oldu. Coin360.com’daki verilere göre, lider  kripto para birimi son yedi gün içinde %20’ye yakın bir artış gösterdi. Bu artış eğilimi Bitcoin son aylarda yaşadığı en iyi hafta olmasına rağmen aslında BTC yedi haftadır, haftayı kazançlar kapatıyor. Bu durum da güçlü bir boğa piyasası sinyali olarak değerlendiriliyor.

Ancak bazı analistler Bitcoin‘in yeniden 3.700 dolar seviyesine gerileyeceğini gösteren bir teknik sinyal ile karşılaştıklarını ve ayı piyasasının başlayabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Grafiği

Üst düzey bir yatırımcı olan Byzantine General, yakın zamanda aşağıdaki tabloyu paylaşarak her Fibonacci zaman seviyesinde “trendde büyük bir değişim” olduğunu belirtti. Bu tabloya göre, 2 ile gösterilen dikey çizgi 2019’un ayı piyasasında görülen 6.000 dolarlık seviyeyi ve 2.382 ile gösterilen diğer bir dikey çizgi ise Mart ayında görülen 3.700 dolarlık seviyeyi işaret etti.

Analiste göre Bitcoin’in bu dikey çizgileri 2.618 seviyesine ulaştı ve eğer beklenen gerçekleşirse bir ayı piyasası başlayabilir.

Öte yandan analistlere göre, bu durum yakın zamanda artış eğiliminin tersine çevrilebileceğini gösteren tek gösterge de değil.

Diğer Düşüş Göstergeleri

Lider kripto para birimi Bitcoin Nisan ayını güzel bir artış performansı ile kapattı. Bu durum yatırımcılar için pozitif bir işaretti, çünkü Bitcoin’in bir boğa piyasasının başında olabileceğinin işareti olarak yorumlandı.

Ancak Newsbtc’nin haberine göre dünyaca ünlü bir teknik analist olan Thomas Bulkowski, piyasada görülen mumların aslında bir tersine dönüşü işaret ettiğini ifade etmişti. Bulkowski konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu mumlar, aşağı yönlü bir fiyat eğiliminin geçici olarak tersine çevrilmesi işlevi görür. Bu aynı zamanda kaçınmanızı önerdiğim işlem kurulumlarından  biridir. Neden? Çünkü birincil eğilim aşağı yönlü. Boğa görünümlü mumlar bu eğilimi tersine çevirir, ancak sadece kısa bir süre için. Sonrasında düşüş eğilimi devreye giriyor ve fiyat yeniden başlıyor.” ifadelerini kullanmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Topluluğu: “Elon Musk Aslında Bitcoin Almak İstiyor”

Sonraki Haber

Microsoft’un Son Kripto Patenti Şeytani Bir Komploya Konu Oldu

İlgili Haberler