BTC’yi %4.000 Yukarı Taşıyan Gösterge Yeniden Görüldü

BTC’yi %4.000 Yukarı Taşıyan Gösterge Yeniden Görüldü

Bu haftanın başlarında Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık 24 saat içinde 7.700 dolardan 9.500 dolara çıktı. Dolayısıyla Bitcoin Nisan ayını gayet güçlü bir grafikle kapatmış oldu. Birçok isim bu grafiklerin BTC’nin boğa koşusunun başlayacağının işaret olarak yorumlarken bazıları bu yorumların yanlış olduğunu ve düşüşün geleceğin dile getirdi.

“Yükseliş Kısa Süreliydi”

Bir teknik analist olan Thomas Bulkowski, mevcut artış hareketinin kısa süreli bir yükseliş olduğunu ve yakın zamanda düşüş başlayacağını dile getirdi. Analist konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Bu mumlar, aşağı yönlü bir fiyat eğiliminin geçici olarak tersine çevrilmesi işlevi görür. Bu aynı zamanda kaçınmanızı önerdiğim işlem kurulumlarından  biridir. Neden? Çünkü birincil eğilim aşağı yönlü. Boğa görünümlü mumlar bu eğilimi tersine çevirir, ancak sadece kısa bir süre için. Sonrasında düşüş eğilimi devreye giriyor ve fiyat yeniden başlıyor.” ifadelerini kullandı.

Ancak bu açıklamaların karşısında Bitcoin’in kısa süre önce bir teknik başarı daha elde ettiği açıklandı.

Artış Göstergesi

Twitter’da “Smokey” olarak tanınan analiste göre Bitcoin’in Nisan ayında güçlü bir şekilde toparlanması, kripto para biriminin bir aylık grafikte Ichimoku Cloud‘un önemli bir seviyesinin üzerinde aylık mumu kapatmasını sağladı.

Bu, BTC için son derece önemli. Çünkü Bitcoin bu teknik seviyeyi en son 2016 yılının başlarında, kripto para biriminin 500 dolar civarında işlem gördüğü zamanda sergilemişti.Lider kripto para birimi bu göstergeden sadece 20 ay sonra 20.000 dolara ulaşarak % 4.000 artış sergilemişti. Dolayısıyla bu durum analistlere Bitcoin’in bir ralli başlangıcında olduğunu düşündürüyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.