Bitcoin (BTC) Aylar Sonra 64.000 Doları Geçti!

Fatih Çetin

Çin yasakları, Elon Musk ve çevresel kaygılar derken Bitcoin (BTC) 28.000 dolara kadar düşmüştü. O günlerde birçok yatırımcı 20.000 doların dip olacağını söylerken Bitcoin yine herkesi ters köşe yaptı ve 64.000 dolara uzanan bir yolculuğa çıktı. Eğer Nisan ayında Bitcoin (BTC) yatırımı yaptıysanız zirveden bile almış olsanız kaybınız sadece %1’e düştü.

Nihayet ATH Geliyor

Fiyatın Binance borsasında 64.299 doları görmesiyle herkes ATH beklentisine girdi. Son 4 saatlik mumu tam da bu noktadan kapatan Bitcoin gece saat 03:00’a kadar yeni ATH bölgesine ulaşabilir. Yani anlayacağınız bu gece kripto para yatırımı olanlara pek uyku yolu görünmüyor. Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte altcoinler önemli düşüşler yaşadı. Yatırımcıların büyük kısmı BTC yükselişinden faydalanabilmek için sepetlerini tamamen Bitcoin’e çevirdi. Eğer beklenen olursa 70.000 dolar civarında Bitcoin (BTC) zirve yapabilir.

Gelecek zirveyle birlikte artık insanların kar satışı yaparak altcoin yatırımlarına geri dönmesi bekleniyor. Bu durum elbette Bitcoin dominance seviyesini aşağı çekecektir. Ancak yükselişin büyüklüğüne bağlı olarak 47 olan BTCD çok kolay 60 bölgesine çıkabilir. Böyle bir durumda altcoinlerin daha ciddi baskı görme ihtimali bulunuyor. Ancak dominance ne kadar yükselirse altcoin mega boğasının da o denli güçlü olması ön görülür. Elbette bunların tamamı ön görü teknik olarak Bitcoin’in buradan 50.000 dolara düşmesi çok şaşırılacak bir durum olmaz, nitekim daha önce de benzer saçmalıklar yaptı.

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor

Bu yükselişi başlatan en büyük şey beklentiydi. Peki neyin beklentisi? Elbette SEC tarafından verilecek bir Bitcoin ETF onayı. Nihayet bu oldu ve bugün ilk Bitcoin Vadeli ETF’si NYSE borsasında işlem görmeye başladı. Dakikalar içinde ciddi ilgi gördü ve milyonlarca dolar bu fona aktı. Kurumsal yatırımcıları kripto paralar daha güvenli şekilde yatırım yapma isteği ETF onayını mecburi hale getirmiş.

Mevcut SEC Başkanının da Bitcoin hakkında iyimser olduğu biliniyor. Gensler, MIT’de blockchain ve Bitcoin konulu çok fazla ders verdi. Meraklıları halen 2018 yılında verilen dersleri YouTube üzerinden izleyebilir. Bu videolar size Gensler hakkında çok fazla fikir verecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Blockchain Life 2021’in Genel Sponsoru Caizcoin Oldu!

Sonraki Haber

ProShares Bitcoin ETF Muhteşem Bir İlk Günü Geride Bıraktı: Veriler Oldukça İyi

İlgili Haberler