Popüler Yatırımcı, Yatırım Stratejisini Anlattı ve Artış Beklediği Coin’i Açıkladı

İlayda Peker

“Altcoin Psyscho” adını kullanan popüler bir algoritmik kripto yatırımcısı, yeni bir kripto varlığına dikkat çekerken, aynı zamanda kripto yatırım stratejisini de ana hatlarıyla açıkladı. Yatırımcı yaptığı son açıklamalarda yeni başlatılan kalıcı türev platformu AntiMatter’da (MATTER) yükseliş beklediğini dile getirdi.

“MATTER Birikim Döneminden Çıkıyor”

Analist MATTER ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ön satışa katılmayanlar için: MATTER birikim aralığından çıkıyor.” ifadelerini kullandı ve şu grafiği paylaştı:

Market Meditations ile yaptığı yeni bir röportajda yatırımcı kripto piyasalarıyla başa çıkma yaklaşımına dair birkaç ipucu paylaştı. Altcoin Psycho, yüksek volatilite dönemlerinin en karlı dönemler olduğunu ve yakından takip ettiği kripto para işlem botunun volatilite seviyeleri düştüğünde bir nevi öldüğünü ifade ediyor.

Kullandı işlem botunun yüksek volatil dönemlerde çok kazandırdığını ancak volatilite azaldığında kayıpların yaşandığını ifade ediyor. Dolayısıyla analiste göre piyasanın düşüş mü yükseliş mi döneminde olduğu çok önemli değil. Çünkü iki dönemde de volatilite ne kadar yüksekse işlem botu o kadar kazandırıyor.

İşlem Botu Neden Geliştirildi?

Yatırımcı, kripto piyasasının 24 saat süren doğasından yararlanmak ve duygusal karar verme riskini tamamen ortadan kaldırmak için işlem botunu geliştirdiğini söylüyor. Analist botu takip etmenin ve kripto piyasasında alım satım işleminin son derece yüksek riskli olduğu ve yalnızca büyük sermaye düşüşlerini sindirebilenler için uygun olduğu konusunda uyarıyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda analist, “Sadece yatırım tarzımı otomatikleştirmenin bir yolunu istedim. Çünkü birincisi, özellikle kripto gibi hiç uyumayan bir piyasada her zaman piyasayı takip etmek çok zor. İkinci olarak, yatırım psikolojinizi mükemmelleştirmek gerçekten zordur, özellikle çok fazla dalgalanma olduğunda duygusal kontrole sahip olmak. Ve bu, botun en karlı olduğu zamandır.” ifadelerini kullandı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Gizlilik Odaklı Coin’ler Büyük Artış Potansiyeline Sahip!

Sonraki Haber

Altın Düşerken Bitcoin Yükseliyor: BTC Altının Yerini Mi Alıyor?

İlgili Haberler