Popüler Wall Street Yatırımcısı Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı!

İlayda Peker

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde tarihinde ilk kez 22.000 doları geride bıraktı ve yeni bir rekora imza atmış oldu. Bitcoin’in sergilediği göz alıcı performansla birlikte aslında lider kripto para biriminin çok daha değerli olduğunu düşünen ve bunu cesurca dile getiren kişilerin de yeniden ortaya çıktığını görüyoruz.

Popüler bir Wall Street yatırımcısı yaptığı son açıklamada Bitcoin’in 22.000 dolardan çok daha fazla değeri hak ettiğini dile getirdi.

Bitcoin’in Hak Ettiği Değer: 400.000 Dolar

16 Aralık Çarşamba günü Bloomberg TV ile yaptığı telefon röportajında Guggenheim baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in (BTC) mevcut piyasa fiyatının 20 katı olması gerektiğini dile getirdi. Minerd konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Temel çalışmamız, Bitcoin’in yaklaşık 400 bin dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. Bugün bunu yapabiliyor olsak bile piyasayı izleyeceğiz ve işlemlerin nasıl gittiğini göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Minerd bu açıklamayı BTC 21.000 doları geçtikten ve rekor tazeledikten sonra yaptı. Röportajın bir parçası olarak Guggenheim yöneticisi, şirketin fiyat 10.000 dolarken BTC’ye fon ayırdığını açıkladı.

Kasım ayı sonlarında ortaya çıkan haberlere göre Guggenheim, Makro Fırsatlar Fonu aracılığıyla 500 milyon dolar değerinde BTC satın almak için SEC’e başvuruda bulunmuştu. Mevcut Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, firma şu anda Bitcoin’e yaptığı yatırım ile yüzde 100’ğün üzerine kar elde etmiş görünüyor.

“400.000 Dolar Ulaşılabilir Bir Hedef”

Bitcoin için 20 kat fiyat tahmini hakkında daha fazla konuşan Minerd, göreceli değerleme ve kıtlık göz önüne alındığında bunun ulaşılabilir olduğunu dile getirdi. Minerd yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in altının birçok özelliğine sahip olduğunu ve aynı zamanda işlem açısından alışılmadık bir değeri olduğunu ifade etti.

Bunlara ek olarak zaman zaman Bitcoin için çok yüksek fiyat tahminlerinin yapıldığına şahit oluyor. 100.000, 400.000 ya da 500.000 dolarlık tahminler yapılıyor. Ancak şu anki tablolar göz önüne alındığında bu rakamlar oldukça ütopik görünüyor. Yine de BTC ilk piyasaya sürüldüğünde ve 1 dolardan işlem gördüğünde 22.000 doların da ütopik görüldüğünü belirtmek gerekiyor.

Kurumsal Benimsenme

2020 yılı Bitcoin için adeta kurumsal benimsen yılı oldu. 13 Aralık tarihli bir Coinshares raporuna göre kurumsal yatırımcılar sadece bir haftada 429 milyon dolarlık BTC yatırımı yaptı.

Öncelikle MicroStrategy’nin ve ardından MassMutual’ın Bitcoin yatırımları da 2020 yılının kurumsal benimsenme yılı olduğunun en iyi göstergeleri olarak karşımıza çıkıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Nasıl Alınır?

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 17/12/2020

İlgili Haberler