Popüler Uzmana Göre Bu Göstergeler Bitcoin İçin Umut Işığı!

İlayda Peker

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi devam ediyor ve lider kripto para Bitcoin’in (BTC), yeni haftaya kırmızda başlaması biraz can sıkıyor. Ancak tüm bunlara rağmen analistler bir umut ışığı olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Yatırımcısının %50’si Zararda

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin sahiplerinin %50’si şu anda zararda. Bu da kripto analitik platformu CryptoQuant’ta analist olan eth_whalehunter’ın ifadelerine göre artık bir dip seviyeye ulaştığımız anlamına geliyor olabilir.

Mart 2020 çöküşü sırasında Bitcoin’in birikim davranışını analiz eden uzman, %40 ile %50 arasındaki kayıp yüzdesinin “iyi bir birikim aralığı” olduğunu, ancak %50 ile %60 arasındaki aralığın aslında uzun vadede daha da iyi olduğunu söyledi: ve “Kayıp yüzdesi ne kadar yüksekse, dibe o kadar yakınız. %50 ile %60 arasında küçük miktarlarda BTC satın almak uzun vadede inanılmaz derecede karlı olacak.” açıklamasını yaptı.

CryptoQuant’ın Bitcoin kayıp yüzdesinin daha da yükselebileceğini öne süren analiz tweet’inin altındaki yorumlara değinen eth_whalehunter, “2018 ve 2019’daki en yüksek BTC kayıp yüzdesinin %60 olduğunu” belirtti. Uzman isim konuyla ilgili olarak, “Bu oranın daha yükseğe çıkamayacağını söylemiyorum ama bunlar iyi ihtimaller. Bazı altcoin’lerin kesinlikle BTC’den daha iyi performans gösterme şansı daha yüksek.” sözlerini kullandı.

Bitcoin Volatilitesi

Bu arada analistlere göre, bazı göstergeler Bitcoin’in çok yakında büyük bir volatilite içinde olabileceğini gösteriyor. Bunlardan biri, son zamanlarda 25’in altına düşen, Dow Jones endeksinin bile altında olan ilk kripto volatilitesinde önemli bir bekleme süresi.

Diğer göstergeler ise Finbold’un da bildirdiği gibi, bu hafta yayınlanacak olan ve dijital finans (DeFi) varlığının gelecekteki fiyat hareketleri için ortamı belirleyen yaklaşan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) raporlarıdır.

Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin, 19.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve son 1 hafta içinde lider kripto para biriminin %4 düşüş yaşadığı ifade edilebilir.


Total
51
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Kurucusundan İlginç Wrapped Bitcoin Yorumu!

Sonraki Haber

Popüler Analistten Bitcoin Yorumu: Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

İlgili Haberler