Popüler Analist Bitcoin Grafiklerini Değerlendirdi

İlayda Peker

Geçen yıl kripto boğa piyasasının sonunu doğru bir şekilde bile popüler analist, kripto para birimlerinin aşırı volatil günlerden çok uzakta olduğunu ifade ediyor. Pentoshi olarak bilinen analist, Bitcoin’in işlem hacmini yakından takip ettiğini ve bu noktada kripto borsalarında önemli artışlar gördüğünü söyledi.

Bitcoin Yorumları

Pentoshi yaptığı açıklamalarda, “Önümüzdeki birkaç gün içinde, esasen bir aylık yan hareketlerden sonra büyük hareket bekliyorum. Aynı grafik, Haziran ayı büyük satışlarının dışında tüm borsalarda çok fazla hacim olduğunu gösteriyor. Bu gözle görülür bir artış.” sözlerini kullanıyor.

Pentoshi’ye göre, Bitcoin‘in işlem hacmindeki artış, BTC’nin Kasım 2021’den bu yana düşüş trendinde kalmasını sağlayan çapraz direncini test etmesiyle geliyor. Analist bu noktada, “BTC, şimdi Kasım ayının yüksek seviyelerinden düşüş trendi çizgisine karşı. Son zamanlarda trend çizgisine karşı daha hızlı hamleler oluyor.” sözlerini kullanıyor.

Öte yandan geçen hafta Pentoshi, BTC boğalarının bir yardım rallisini başlatmaya hazır olduğuna inandığı için Bitcoin’in 28.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ettiğini dile getirmişti.

Piyasa Değeri ve Bitcoin

Popüler analist ayrıca, toplam kripto piyasası değerinin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu izleyen Bitcoin dominans grafiğine (BTC.D) de bakıyor. Yükselen bir BTC hakimiyeti, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı arttığını veya önde gelen kripto dalgalanmaları sırasında altcoinlerin değer kaybettiğini gösteriyor.

Pentoshi’ye göre, BTC.D grafiği büyük bir çıkış için hazırlanıyor gibi görünüyor:

BTC hakimiyeti potansiyel bir kopuşu tehdit ediyor. Unutmayın ki, bir kez olsun, o alt çizgiye dokunmak hiçbir zaman iyi bir şeyi beraberinde getirmez. Eğer burada patlarsa, sonra yukarı veya aşağı bir hareketten bağımsız olarak altcoin’lerden daha iyi performans gösterecektir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistten Bitcoin (BTC) İçin Felaket Senaryosu

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Yükseliş: Artış Hamlesi Kalıcı Olabilir Mi?

İlgili Haberler