Popüler Token 1 Saatte 4.000 Dolar Birden Arttı!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılının en yüksek seviyelerine yükseliyor ve hatta tüm zamanlar rekoruna doğru ilerliyor. Bu arada altcoin’lerde ve DeFi token’larında da gözle görülür artışlar yaşanıyor. DeFi token’ları arasında en çok dikkati ise Yearn.finance (YFI) çekiyor. Kripto para birimi, yalnızca son 24 saatte %20 arttı ve 20.000 doların altındaki seviyesinden 25.000 dolar sınırına kadar yükseldi.

Yearn.finance Fiyatı

Aslında yearn.finance volatil fiyat hareketi ile dikkatleri çekiyordu. Ancak son yükselişte asıl dikkat çeken fiyat hareketinin saatler içinde gerçekleşmiş olması oldu. YFI 1 saat içinde 4.000 dolar birden yükseldi ve Binance gibi marj borsalarındaki sayısız short pozisyon sahibinin tasfiye olmasına sebep oldu.

Bunun yanı sıra bu 4.000 dolarlık yükseliş öncesinde yine çok kısa sürede 1.500 dolarlık bir artış yaşanmıştı ve bu artış bile kısa sürede gerçekleştiği için çok önemli olarak nitelendirilmişti.

Öte yandan YFI’nin fiyat hareketi, koordineli satın alma ve Yearn.finance kripto parası ile görülen son derece yüksek vadeli işlem hacminin bir sonucu olarak son haftalarda oldukça derece değişken oldu.

YFI Yatırımcıları

Popüler analistlerden “Hsaka”, YFI ve AAVE gibi kripto para birimlerine yatırım yaparak bu kripto para birimlerinin hareketlerinden kar elde eden çok az sayıda yatırımcı olduğunu dile getirdi. Ancak analist kendisinin YFI ve AAVE’e yatırım yaptığını ve o dönemden bu zamana kadar yatırımının 2-3 kat arttığını dile getirdi.

YFI Rallisini Ne Yönetiyor?

YFI rallisini yönlendiren şeyin temel gelişmeler olduğu düşünülüyor. Yani Yearn’ın yVault‘larında artan miktarda toplam kilitli değerin olmasının ve bu ürünlerin sunduğu getirilerde artış yaşanmasının ralliyi yönlendiren etken olduğu ifade ediliyor.

DeFi piyasasındaki bir ralli nedeniyle, CRV rallisi gibi farming token’ları ve daha büyük oyunculardan daha fazla lending faaliyeti olduğu için alandaki getiriler artmaya başladı. Sonuç olarak Yearn.finance’ın getirileri yükseliyor ve YFI sahiplerine daha fazla nakit akışı sağlıyor.

Bunlara ek olarak tüm DeFi‘de devam eden temel güç, özellikle YFI fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip gibi görünüyor. Kripto para, yearn.finance kullanımından temettü getiren bir varlık olarak görüldüğü için makro DeFi faktörlerinden etkileniyor.

Bunun yanında aslında YFI, sadece birkaç hafta önce 7.500 dolara kadar gerilemişti ve şu anda olduğu seviye oldukça iyi bir toparlanmaya işaret ediyor. Ancak DeFi token’ı hala 44.000 dolarlık rekor seviyesinin çok altında bulunuyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC Yeni Bir Rekora Koşuyor

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 18/11/2020

İlgili Haberler