Göstergeler Sağlam: Bu DeFi Token’ı Yeniden Yükselişe Geçebilir

İlayda Peker

Yearn.finance’ın kendi kripto para birimi YFI, Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte bir konsolidasyon aşamasında bulunuyor. Grafiklere bakıldığında YFI’da alıcıların 13.000 dolarlık seviyede bir taban oluşturmaya çalıştığı görülüyor. Birkaç hafta önceki düşük seviyeler göz önüne alındığında 13.000 dolarlık alanın iyi bir seviye olduğu ifade ediliyor.

Ancak geçtiğimiz hafta hem Bitcoin hem de Ethereum (ETH) tarafından görülen muazzam yükselişe rağmen, sermayenin henüz DeFi sektöründe bulunan daha yüksek riskli varlıklara geçmediğini de belirtmek gerekiyor.

YFI Fiyatı

Analistlere göre Bitcoin’in mevcut yükseliş trendinin uzun vadeli bir ralli olduğu kanıtlanana kadar yatırımcılar YFI gibi oldukça volatil DeFi token’larına yatırım yapma konusunda çekimser kalmaya devam edebilir. Ancak bazı isimler YFI’nın yakın zamanda yükselişe geçeceğine inanıyor.

Hatta bir analist YFI’nın önümüzdeki haftalarda 20.000 doları aşacağını ve bu tahminin güçlü piyasa yapısı ile desteklendiğini ifade ediyor. Ama analiste göre bu yükselişin gerçekleşmesi için Bitcoin‘in bir konsolidasyon aşamasına girmesi gerekiyor.

Bunların yanında YFI, yazının yayına hazırlandığı sırada 14.285 dolardan işlem görüyor. Ancak YFI’nın 24 Ekim’de 15.500 dolara kadar yükseldiği göz önüne alındığında fiyatın düşüş sergilemiş olduğu görülüyor. Analistlere göre altcoin’lerin iyi bir fırsat yakalayabilmesi için Bitcoin’in konsolidasyon aşamasına girmesi gerekiyor. Bitcoin artışı devam ederse altcoin’lerin bir süre daha yerinde sayacağı düşünülüyor.

YFI’de Hedef 20.000 Dolar

Piyasanın popüler analistlerinden Cactus’ün yaptığı açıklamalara göre, Yearn.finance‘ın mevcut piyasa yapısı, yakın vadede artış sinyalleri veriyor. Analist, YFI’nin mevcut teknik gücü nedeniyle yakında 20.000 dolara yükselebileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak DeFi sektöründe önümüzdeki haftalarda yaşanacak gelişmelerin ve Bitcoin fiyatının 13.000 dolar bandında kalıp kalmayacağının YFI gibi token’ların yönünü belirleyeceği ifade ediliyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Devasa Miktarlarda Bitcoin (BTC) Alacaklar”: Fiyat Yeni Rekora Mı Gebe?

Sonraki Haber

Alibaba’nın Kurucusu: “Dijital Paralar, Parayı Yeniden Tanımlayacak”

İlgili Haberler