Popüler NFT Koleksiyonu da Ukrayna’ya Destek Oldu!

İlayda Peker

Ukrayna’ya kripto para ekosisteminden destek devam ediyor. Elde edilen bilgilere göre NFT ekosisteminin en büyük projelerinden olan Bored Ape Yacht Club (BAYC), Ukrayna’ya destek adımı atan son kripto para projesi oldu.

BAYC’den Büyük Destek

Non-fungible token (NFT) projesi olan BAYC, Ethereum’da 1 milyon dolar değerinde bir yardımda bulunacaklarını açıkladı. Ayrıca daha önce de proje topluluğu Ukrayna’ya farklı miktarlarda bağışta bulunmuştu.

Buna ek olarak 8 Mart’ta BAYC adresinden Ukrayna kripto bağış adresine 389 ETH gönderildi. Güncel rakamlar ile bu yaklaşık olarak 1,05 milyon dolara denk geliyor.

Ukrayna Bağışları 60 Milyon Doları Aştı

Ukrayna’nın bağış almak için kullandığı Ethereum adresinin şu anda mevcut fiyatlarla yaklaşık 7,5 milyon dolar değerinde 2,759 ETH bakiyesi var. Bir veya iki gün öncesine ait hala bekleyen 12 küçük işlem vardı, bu da insanların gas fee’leri çok düşük ayarlamış olabileceğini düşündürüyor.

Ancak kripto bağışlarındaki toplam miktar bundan çok daha fazla. Blockchain veri şirketi Elliptic, 24 Şubat’ta Rus işgalinin başlamasından bu yana Ukrayna’ya gönderilen toplam bağışları takip ediyor. 8 Mart 22:45 UTC itibariyle, halihazırda alınan dijital varlık bağışlarının 60,5 milyon dolara ulaştığı görülüyor.

Potansiyel olarak endişe verici bir eğilim, gönderilen günlük miktarın 4 Mart’ta önemli ölçüde düşmesi ve henüz önceki seviyelere dönmemesi olarak nitelendiriliyor. Elliptic, alınan toplamın içinde Ethereum’un artık tercih edilen para birimi olarak Bitcoin‘i geçtiğini de gösteriyor. Tüm kripto bağışlarının üçte biri ETH’la yapılırken, %31,2’si BTC katkılarıyla geldi. Stablecoinler toplamın %17’sini oluşturuyor ve DOT’ta %14,5 bağışlandı.

Öte yandan Flipside Crypto, ETH ve USDT cüzdanına gelen bağışların ayrıntılarını gösteren bir pano oluşturdu. Şu anda her iki varlığın toplamında 25 milyon dolarlık bir rakam bildiriyor.

Birkaç kaynağa ulaşan Merkel Scienceda yine ETH’nin çoğunlukta olduğu Ukrayna için toplam kripto bağışlarında 88.6 milyon dolarlık çok daha yüksek bir rakam bildiriyor.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mind Music, 15.000 Şanslı Kişi İçin Airdrop Düzenliyor

Sonraki Haber

Biden’ın Kripto Para İcra Emri Hakkında Detaylar!

İlgili Haberler