Bitcoin (BTC) Bu Açıklamalar İle Birlikte Artışa Geçti!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) Çarşamba gününe yükseliş hamlesi ile başladı ve bu yükselişin arkasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklamalarının olduğu düşünülüyor. Lider kripto para birimi ile birlikte altcoin’lerde de yukarı yönlü hamlelerin olması yatırımcıların nefes almasını sağladı.

Yellen’ın Açıklamaları

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Çarşamba günü yayınlanması planlanan ancak Salı günü geç saatlerde kamuoyu ile paylaşılan açıklamalarında, “Kripto para birimleriyle ilgili bir başkanlık yürütme emri, ABD politikasını ajanslar arasında koordine ettiği için sorumlu inovasyonu destekleyecektir.” sözleri kullanıldı.

Buna ek olarak Yellen açıklamalarında, Hazine’nin paranın ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamak için kurumlar arası meslektaşlarıyla ortak hareket edeceğini de ifade etti.

Yellen’ın bu açıklamaları sonrasında BTC artışa geçti ve son 24 saatte yaklaşık olarak %9 artış yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 41.600 dolar üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi altcoin’ler de bu artışı takip etti ve LUNA %25’lik yükselişi ile dikkatleri çekti.

Yorumlar Ne Anlama Geliyor?

Gemini Trust’tan Cameron Winklevoss, “Yorumlara dayanarak, kripto ekosistemi olumlu ve sorumlu inovasyonu destekleyecek dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım çağrısında bulunuyor” sözlerini kullandı.

Winklevoss sözlerine, “Düşünceli kripto düzenlemesine yönelik bu yapıcı yaklaşımı alkışlıyorum ve ABD’nin kriptoda lider kalmasını sağlamak için çeşitli paydaşlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” sözleri ile devam etti.

Beyaz Saray’ın kripto para birimlerine yönelik uzun zamandır beklenen yürütme emri, varlıklı Rusların Batı tarafından uygulanan ekonomik yaptırımları geçmek için Bitcoin ve dolar destekli stablecoin’leri kullanabileceği spekülasyonları sayesinde son zamanlarda büyük ilgi gördü. Bu nedenle birkaç analist, Biden yönetiminin gelişen kripto sektörü üzerinde sert bir tavır alacağından endişe ediyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JPMorgan, Kripto Paralar Konusundaki Talepleri Dikkate Alacak!

Sonraki Haber

Goldman Sachs’ten Önemli ETH Adımı!

İlgili Haberler