Popüler İsimden Büyük Bitcoin (BTC) Tahmini!

İlayda Peker

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, kısa süre önce net değerinin yüzde üçünü lider kripto para birimine yatırarak Bitcoin (BTC) hakkındaki görüşlerini net bir şekilde değiştirdiğini kanıtladı. Ünlü isim BTC ile ilgili pozitif görüşlerini güçlendiriyor gibi görünüyor.

“100.000 Dolar Hayal Değil”

Stansberry Research ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Kanadalı yatırımcı, 1 Bitcoin’in değerinin 100.000 dolara ulaşmasının artık ona çok çılgın görünmediğini ifade etti. Ayrıca O’Leary lider kripto para biriminin  piyasa değerinin nihayetinde 20 trilyon dolara ulaşabileceğini de iddia etti.

Ünlü isim yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in enflasyona karşı bir korunma ve değer saklama aracı olarak görüldüğünü ve artık birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının BTC’yi bu şekilde elinde tuttuğunu dile getirdi. Bu sebeple O’Leary BTC’nin piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini düşündüğünü belirtti.

Kripto Para Yaklaşımı

O’Leary yaptığı açıklamalarda madenciliği Çin’de yapılmış ve geçmişte kötü amaçlarla kullanılmış Bitcoin’lerden uzak durmak istediğini ve bu sebeple çok seçici davrandığını ifade etti.

Çünkü Çin, Bitcoin’i yasaklayan bir ülke ve geçmişi kötü olan Bitcoin’ler ilerde başına bela açabilir.

Bununla birlikte O’Leary Bitcoin madenciliğinin oldukça önemli olduğunu ifade ediyor. Çünkü madencilik oldukça yüksek enerji tüketiyor ve hiçbir yatırımcı ne olursa olsun bunun önemsiz bir detay olduğunu ifade edemez.

Öte yandan multimilyoner, yeşil enerjiye öncelik veren İzlanda, Kanada ve Danimarka gibi yerlerde Bitcoin madenciliği yapacağını belirtiyor. Kendisi gibi enerjiye öncelik veren herkesin planının da bu olacağını belirtiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ivan On Tech Artış Beklediği Kripto Paraları Açıkladı!

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 3 Mart 2021

İlgili Haberler