En İyi Bitcoin Madencilik Cihazları

En İyi Bitcoin Madencilik Cihazları

  • Bitcoin Haber
  • - 20.08.2015 - 12:14
  • Son Güncelleme: 22.05.2020 - 11:01

Bitcoin (BTC) sadece alım satım veya uzun süreli yatırım ile değil, aynı zamanda madencilik sektörü ile de ciddi kazançlar sağlayabilmekte. Tabii ki Bitcoin ve genel olarak kripto para madenciliğinde elektriğin yanı sıra, hangi madencilik donanımının kullanıldığı da büyük bir öneme sahip. Bitcoin miningbitcoin cihazıbitmain cihazı nedirbitcoin madenciliği ne kadar kazandırır1 bitcoin kaç günde çıkarasic cihazlarbitcoin makinesi fiyatları..

Biz de sizler için hangi Bitcoin madencilik (bitcoin mining) veya kripto para madencilik cihazının rakiplerinden sıyrıldığına veya fiyat performans (verimlilik) ürünü olarak hangisini alabileceğinize dair 2020 için rehber niteliğinde bir haber hazırladık. İşte en iyi Bitcoin ve kripto para madencilik cihazları:

Shark Mini

4 adet AMD RX570/580 ekran kartı içeren ve 90 günlük garantiye sahip olan bu donanım, küçük olması, GPU sayısı ile rakiplerinden ayrılırken, fiyatı ve garanti süresinin az olması ile de dezavantajlı gözükmekte.

Baz model AMD ile gelse de, istenildiğinde GTX 1070 veya 1070 Ti ekran kartı eklenebiliyor ve ekstra kazanç sağlanabiliyor. Zcash kazımında çok kullanılan cihaz aylık 200 dolarlık kazanç, Ethereum için ise 300 dolarlık kazanç getirebilir ancak bu miktarlar birim fiyat ve kullanılan elektrik fiyatına göre değişim gösteriyor.

Cihazın fiyatı ise 2.690 dolar seviyelerinde.

 

Bitmain S17 Pro

Normal mod ve düşük güç modu ve turbo modu gibi üç farklı moda sahip olan Bitmain’in amiral gemisi madencilik cihazı, 53 TH/s’lik bir hash rate’e sahip ve düşük mod özelliği aşırı ısınmasının önüne geçmekte.

Piyasadaki en popüler ASIC cihazlarından olan S17 Pro, 39.5 J/Th gibi bir elektrik kullanımına sahip. Şu an için stoklarda kalmayan ve anında tüketilen cihazın tek özelliği ise piyasaya sunulduğu an tüketilmesi olarak ifade edilebilir.

Cihazın fiyatı ise şu an için 1.401 dolar olarak gözüküyor.

Antminer D3

GPU bulundurmayan ASIC madencilerine bir örnek de Antminer D3 olarak gösterilebilir. Fiyat ve enerji tüketimi konusunda diğer türden daha avantajlı olan ASIC’ler, Bitcoin (BTC) bloklarını da daha hızlı kazmakta. Antminer D3 19.5 GH/s gibi ortalama bir hash rate ve 333.33 avro gibi ortalama bir fiyata sahip.

Shark Pro

Profesyonel madenciler için oldukça popüler bir cihaz olan Shark PRO, 90 günlük garantiye sahip ve 6 adet ekran kartı alabilmesi ile inanılmaz bir hashrate sunmakta. AMD RX570/580 kombinasyonu ile gelen cihaza yine diğer modelinde olduğu gibi NVIDIA ekran kartları eklenebiliyor ve 2080 Ti’ye kadar desteklediği vurgulanmakta.

Pahalı bir madencilik cihazı olsa da 3.790 dolarlık fiyatını hak ettiği sektörde bilinen bir gerçek.

PandaMiner B5 Plus

8 adet AMD Radeon RX 460 ekran kartı kullanan bu kripto para madencilik cihazının 108 gün garantisi mevcut. Diğerlerine göre nispeten küçük bir tasarıma sahip olan PandaMiner B5 Plus, yaklaşık olarak 1.800 dolara gelen fiyatı ile ne yazık ki bir nebze pahalı kalmakta. Yine de sahip olduğu popülerlik PandaMiner’ın sektörün tanınan cihazlarından birisi olmasını sağladı.

Bitcoin Üretme Cihazı

Yukarıda sıraladığımız cihazlar tam anlamıyla “Bitcoin üretme cihazları” olarak nitelendirilebilir. Bu cihazlar güçlü bilgisayarlar ile hem Bitcoin hem diğer kripto para birimlerinin madenciliğinin yapılmasını ve dolayısıyla Bitcoin ve kripto para üretilmesini sağlıyor…

Bitcoin Madencilik Cihazları Fiyatları

Bu cihazlar hem özelliklerine hem markalarına hem de güçlerine göre farklı fiyatlarda olabiliyor. Örneğin; PandaMiner B5 Plus pahalı bir cihaz olarak nitelendirilirken Bitmain S17 Pro nispeten daha ucuz bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Her ne kadar ilk zamanlarda Bitcoin madenciliği oldukça karlı bir faaliyet olsa da günümüzde büyük yatırımlar yapılmadığı sürece Bitcoin madenciliği ilk zamanlardaki kadar karlı değil. Hatta elektrik tüketimi sebebiyle astarı yüzünden pahalıya bile çıkabilir… Bu sebeple madencilik çiftlikleri aracılığı ile yapılan faaliyetler kar getirirken bireysel madencilik günümüzde karlı değil.

1 Bitcoin Kaç Günde Çıkar?

Bitcoin ve kripto para üretimi için ne kadar sürede kaç BTC üretilebilirin net bir cevabı bulunmuyor. Bu tamamen yapılan yatırıma bağlı olarak değişiyor…

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.