Popüler CEO’dan Önemli Açıklama: Kriptolar Bunu Yapmak İçin En İyi Yer!

İlayda Peker

Önde gelen blockchain girişim fonu Pantera Capital’in CEO’su ve kurucusu Dan Morehead, ABD Federal Rezervi’nden gelmesi beklenen faiz oranlarındaki olası artışın ardından dijital varlıkların sermaye depolamak için “en iyi yer” olacağını belirtti.

“Blockchain En Doğru Alan Olacak”

Hisse senedi ve kripto piyasalarındaki yatırımcılar, şu anda Fed’in bu ay itibarıyla %7,5’i aşan yükselen enflasyonla mücadele etmek için alabileceği yöne kilitlenmiş durumda.

Öte yandan Bitcoin ve kripto piyasaları genellikle borsadaki eğilimlerle korelasyon içinde hareket ediyor ancak Morehead 16 Şubat’ta yaptığı açıklamalarda tahvillerin, hisse senetlerinin ve gayrimenkulün, faiz oranlarının artmasıyla ilgili olarak Fed’in devasa U-dönüşü politikasının yükünün üstesinden geleceğini ifade ediyor.

2021’in sonundan bu yana kripto piyasasında gerileme yaşanmasına rağmen CEO, dijital varlıkların Fed’in eylemleri sırasında sermaye depolamak için “en iyi yer” olacağını ifade etti:

Bence piyasalarımız yakında ayrışacak. Yatırımcılar şunu düşünecekler: Fed dünyadaki tek alıcıdan satıcıya geçerken tahviller ezilecek. Yükselen oranlar, hisse senetlerini ve gayrimenkulleri daha az çekici hale getirecek. Peki, hem hisse senetleri hem de tahviller düşerken nereye yatırım yapılır? Blockchain bu dünyaya yatırım yapmak için çok yasal bir yer

Öte yandan Morehead, bu ayın başlarında yatırımcılarla yaptığı bir konferans görüşmesi sırasında altın ve kripto gibi varlık sınıflarının, tahviller gibi doğrudan faiz oranlarına karşılık gelmediğini ifade ettiği bir açıklamasında atıfta bulundu. Morehead bu noktada, “Oysa blockchain nakit akışı odaklı bir şey değil. Altın gibi. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: Bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak ”sözlerini kullandı.

Fed ve Kripto Paralar

Morehead, kripto piyasasının Fed‘in son hareketlerine tepki vermiş gibi görünse de, dijital varlıkların değer teklifinin aynı kaldığını, düşen fiyatların da ABD mali vergi yılının kapanmasının bir sonucu olabileceğini belirtti:

Kripto satış baskısının bir kısmı, istenmeyen vergi pozisyonları oldu. Aktif olarak BTC, ETH, XRP vb. alıp satan bir yatırımcı düşünün. Harika bir yıl. Bir ton para kazandı. Hepsini piyasada tuttu. Geçen yıl 1.4 trilyon dolarlık kripto para birimi sermaye kazancı vardı. Bu, son satışların nedeni olabilir.

Bununla birlikte Morehead, kripto piyasası tekrar yükselmeye devam etmeden önce çok fazla iniş ve çıkış olabileceğini de belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABI Game Studio Destekli ABI Galaverse Şubat 2022 Lansmanına Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Apple ve Bitcoin Karşılaştırması: Büyümeler Benzer Mi?

İlgili Haberler