Popüler CEO’dan Dudak Uçuklatan Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

İlayda Peker

The Information ile yaptığı röportajda, yazılım firması MicroStrategy’nin başında bulunan Michael Saylor’un 866 milyon dolar değerinde kişisel bir Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Saylor, Bitcoin fiyatının eninde sonunda 6 milyon dolar değerine ulaşacağını da açıklamalarında dile getirdi.

Bitcoin’de Hedef: 6 Milyon Dolar!

Saylor, BTC fiyatının hala uzun vadeli potansiyeline ulaşmaktan uzak olduğuna inanıyor. Aralık ayı başlarında MicroStrategy, 84 milyon dolar değerinde daha BTC aldığını ve ortalama satın alma fiyatını yaklaşık 30.000 dolara çıkardığını duyurdu.

Öte yandan geçen yıl Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayan MicroStrategy, 2021’de yatırdığı paradan sadece çok küçük bir kar elde etti. Saylor, halka açık şirketinin BTC biriktirme hedefinin yanı sıra bazı benzer hedefleri olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamalara göre CEO’nun en az 17.732 BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor. İş zekası firması şu anda kripto para birimlerinde yaklaşık 5,9 milyar doları kontrol ediyor. Bununla birlikte, yaşanan son fiyat hareketleri de  Saylor’un en büyük kripto para birimine olan güvenini sarsmamış gibi görünüyor.

Hiç Satış Yapmadı

Bilindiği kadarıyla Saylor elindeki Bitcoin’lerin hiç birini satmadı ve yatırımcıların da BTC’lerini satmaları gerektiğine inanmıyor. MicroStrategy CEO’su gelecekte Bitcoin fiyatının 6 milyar dolara kadar ulaşacağını ve dolayısıyla mevcut seviyelerin %12.000 üzerine çıkacağına inanıyor.

Öte yandan Bitcoin  yılın başından bu yana %70 arttı, ancak geçen ay kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra %29 düşüş yaşadı. Karşılaştırmak gerekirse MicroStrategy hissesi yaklaşık olarak %40 arttı ve S&P 500 endeksi de %22,33 arttı.

CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bizim görüşümüz, Bitcoin’in tüm kripto piyasasına bağlı olduğu ve yeni olduğu için volatil olacağı yönünde, ancak sonsuza kadar yükselecek” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist Büyük Artış Beklediği 3 Coin’i Açıkladı!

Sonraki Haber

Popüler Altcoin MATIC, Bu Gelişmelerin Ardından Rekor Tazeledi

İlgili Haberler