Popüler Analistten Önemli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yorumu!

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para birimlerinde son haftalarda ciddi bir düzeltme yaşanıyor. Ancak piyasanın popüler analistlerinden biri olan Smart Contracter Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) dijital varlık piyasalarındaki düşüş hissinin ortasında büyük kırılmalara hazır olduğuna inandığını dile getiriyor.

Bitcoin Yükselişe Hazır Mı?

Kripto para ekosisteminde Smart Contracter olan tanınan bir analiste göre lider kripto para birimi Bitcoin ve piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin Ethereum bir patlamanın eşiğinde bulunuyor.

Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, teknik analizlerin dip oluşumu konusunda yeni sinyaller verdiğini ve bu noktada bir artışın yaklaşmak olduğunu düşündüğünü ifade ediyor. Analistin paylaştığı grafiklere göre Bitcoin 40.000 dolara doğru bir yükseliş başlatmadan önce 35.000 dolarlık önemli direnci kırmak zorunda.

Bu noktada farklı analistlerin de 35.000 dolar konusunda hemfikir olduğunu ve bu seviyenin bir desteğe dönüşmesi gerektiğini düşündüklerini belirtmek gerekiyor.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Ethereum’a bakıldığında ise kripto yatırımcısı ETH‘nin 2.000 dolar bandında güçlü göründüğünü ifade ediyor ve 3.000 dolara kadar yükselişe hazır olduğunu dile getiriyor.  Ancak bu noktada Smart Contracter, 1.650 dolarlık sınırın çok önemli olduğunu ve bu seviyenin altına doğru yapılacak bir hamlede daha derin düşüşlerin yaşanabileceğinin de altını çiziyor.

Bunlara ek olarak analistin grafiklerinde Elliot Wave tekniğini kullandığını ifade etmek gerekiyor. Kripto para yatırımcısına göre ETH, ABC düzeltme modelini tamamladı ve şimdi yeni bir yükseliş dalgası başlatmaya hazır.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gemini Kurucusundan İddialı Açıklama: “Binance’i Geçeceğiz”

Sonraki Haber

Cryptex Borsasına Genel Bakış: Hangi Kriptolar Bulunuyor ve Nasıl Kullanılır?

İlgili Haberler