Ethereum Önemli Direnci Kıramadı: ETH’da Düşüş Ne Kadar Derinleşebilir?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 34.500 dolarlık bir bölgede direnç ile karşılaştı ve düşüşe geçti. Benzer şekilde Ethereum (ETH) gibi altcoin’ler de dirençler karşısında güçlü kalamadı ve geri çekilmeler yaşandı.

Ethereum Direnci Kıramadı

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da 2.175 dolarlık direnç bölgesinde bir geri çekilme yaşandı. ETH düşüşe geçtikten sonra 2.100 dolar seviyesinde bulunan desteği ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı da aşağı yönlü kırdı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.000 dolar bandında işlem gören ETH’da şu an bulunulan seviyenin oldukça önemli bir destek olduğu ve kaybı ile daha derin seviyelerin görülebileceği düşünülüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre olası yukarı yönlü bir hamledeki ilk direnç 2.050 dolar bölgesinde görülecek. Bir sonraki güçlü direncin ise 2.175 dolar bandında olduğu ifade ediliyor. Aslında son düşüşte reddedilme seviyesi olduğu için 2.175 doların bir yükseliş öncesinde çok önemli bir seviye olduğu da ifade ediliyor.

Ethereum’da Olası Düşüş Senaryosu

Analistlerin açıklamalarına göre Ethereum 2.050 dolar veya 2.100 doların üzerine çıkamazsa düşüş grafikleri devam edebilir. Aşağı yönde ilk desteğin ise 1.990 dolar bandında olabileceği ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre bir düşüş durumda piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum için ilk etapta 1.920 doların ve sonrasında 1.850 doların test edilebileceği ifade ediliyor. Bu noktada analistler, Ethereum fiyatının BTC fiyatı ile korelasyon içinde olduğunun ve bu sebeple ETH fiyatı için BTC fiyatının takip edilmesinin önemli olduğunun altını çiziyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Birleşik Arap Emirlikleri Dijital Para Birimi İçin Harekete Geçti! Hedef İlk 10’da Olmak

Sonraki Haber

Gemini Kurucusundan İddialı Açıklama: “Binance’i Geçeceğiz”

İlgili Haberler