Popüler Analistten İddialı BTC Açıklaması: Bitcoin’in Kaderini 55.000 $ Belirleyecek!

Popüler Analistten İddialı BTC Açıklaması: Bitcoin’in Kaderini 55.000 $ Belirleyecek!

Bitcoin fiyatı bugün 23.800 dolara kadar yükseldi ve bu rekor seviye giden yolda 20.000 dolar ile 23.000 dolar bandındaki bütün direnç seviyeleri kolaylıkla kırıldı. Bitcoin’in (BTC) bu kadar hızlı ilerlemesini değerlendiren analistler ise artık çok daha yüksek seviyelerin mümkün hale geldiğini ve hatta 100.000 doların çok gülünç bir hedef olarak kaldığını ifade ediyor.

21.000 Dolar Neden Önemliydi?

Analistlerin açıklamalarına göre 20.000 dolarlık rekor kırıldıktan sonra 21.000 doların aşılması yükselişin devam etmesi açısından oldukça önemli bir seviyeydi. Çünkü bu seviyede çok güçlü dirençlerin olduğu düşünülüyordu. Ancak görünüşe göre Bitcoin topladığı güç ile birlikte hiç zorlanmadan 21.000 dolarlık önemli direnç seviyesini kırdı.

Öte yandan borsa ısı haritaları, görünür direnç seviyeleri ve 22.000 doların üzerinde büyük satış emirleri olan alanlar göstermiyor. Kısa vadede bu, BTC’nin rallisine devam etme olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor.

100.000 Dolarlık Hedef

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo, değerlendirdiği Bitcoin grafiklerine göre 100.000 dolarlık bir hedefin artık çok gülünç kaldığını ve BTC’nin çok daha yüksek seviyeleri göreceğini düşündüğünü dile getirdi. Woo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bir sonraki önemli seviyenin 55.000 dolar olduğunu dile getirdi ve “Bitcoin 1 trilyon dolarlık büyük bir varlık haline geliyor” ifadesini kullandı.

Woo, Bitcoin için dönüm noktası fiyatı olarak 55.000 doları vurguladı çünkü bu, BTC‘nin altının piyasa değerinin %10’una ulaşacağı anlamına geliyor. Şu anda altının piyasa değerinin yaklaşık 9 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Piyasada Sinyaller Pozitif

Opsiyon piyasası verileri kurumların da hala Bitcoin’de yükseliş beklediklerini gösteriyor. En büyük kripto para birimi opsiyon borsasının araştırma kolu olan Deribit Insights’a göre, kurumsal fonlar Bitcoin’de yükselişini sürdürüyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre, şu anda alım opsiyonlarında büyük bir baskınlık bulunuyor ve bu da rallinin devam edeceği anlamına geliyor.

Ancak bu noktada borsalardaki balina faaliyetlerinin arttığını yani balinaların Bitcoin’lerini borsalara taşımaya başladıkları görülüyor. bu da yükseliş hissiyatı sona erdikten sonra büyük bir satış baskısının yaşanabileceğini gösteriyor.

Yine de şu aşamada Bitcoin verilerinin oldukça pozitif olduğu ve hem temel hem teknik göstergelerin hala yükseliş sinyali verdiği düşünülüyor. Bitcoin’in 55.000 dolara kadar yükselebilecek güce sahip olup olmadığını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.