Popüler Analistten Bitcoin Yorumu: Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden biri Bitcoin‘in (BTC) en son Temmuz 2021’de boğa koşusu öncesi görülene benzer bir eğilim sergilediğini dile getirdi. Altcoin Sherpa, yaptığı açıklamalarda, lider kripto paranın 100 günden fazla bir süredir benzer bir fiyat aralığında seyretmesinden sonra bir dip sürecine girdiğini söylüyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Altcoin Sherpa yaptığı açıklamalarda, fiyat etkinliğinin, BTC‘nin 6.000 dolar civarında gezindiği ve 3.000 dolar seviyesine bir düşüş yaşamadan önce bazı yükselişler yaptığı 2018’den farklı olduğunu söylüyor. Bunun yerine, 2021 yazında boğa koşusuna yol açan bir dip süreci olduğu ifade ediliyor.

Analist bu noktada yaptığı açıklamalarda, kişisel olarak, genel dip sürecinin devam ettiğini düşündüğünü ve hala bir miktar daha düşüş gelmesine şaşırmayacağını ifade ediyor. Buna ek olarak yaşanacak bir miktar düşüşe rağmen analist bu seviyelerin korunacağını dile getiriyor ve bulunduğumuz yerin bir dip seviye olabileceğini belirtiyor.

Buna ek olarak mevcut fiyat hareketlerini 2021 yazındaki hareketlere benzeten analist, 2021 yazında bu tür bir konsolidasyonda gördüğümüze benzer şekilde hamleler olduğunu da sözlerine ekliyor. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 19.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

Sherpa, dibe vurma sürecinin 19.000 dolar aralığında ne kadar süreceği konusunda bir zaman çizelgesi veremeyeceğini ve ayrıca fiyat %25 daha düşerse şaşırmayacağını söyledi. Analist bu noktada, “Bunun daha ne kadar süreceğini bilmiyorum. Bir süre daha devam edebilir. Hâlâ 16.000 dolara düşebiliriz. Fiyat düşüşe geçtiğinde bu seviyelere kadar inebilir ama sonra yeniden mevcut aralığa geri dönecek.” ifadelerini kullanıyor.

Buna ek olarak analiste göre mevcut aralıkta ne kadar uzun süre kalınırsa o kadar iyi. Çünkü analist konsolidasyon süreci ne kadar uzun olursa o kadar büyük bir yükseliş yaşanabileceğini ifade ediyor. 19.000 doların dip seviye olduğunu iddia etmediğinin de altını çizen Altcoin Sherpa, 16.000 dolara kadar maksimum bir düşüş olabileceğini ancak 10.000 dolar gibi daha düşük seviyelerin gelmeyeceğine inandığını da belirtiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Uzmana Göre Bu Göstergeler Bitcoin İçin Umut Işığı!

Sonraki Haber

Ekim Ayı Hack Ayı Mı? Chainalysis’den İlginç Rapor!

İlgili Haberler