Popüler Analistten Bitcoin (BTC) İçin Felaket Senaryosu

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) Mart ayında 40.000 doların üzerinde işlem görürken lider kripto para biriminin %50’ye kadar düşeceğini doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir analist ve yatırımcı, piyasada yeni bir düşüş olabileceği konusunda uyardı.

Kriptolarda Yeni Bir Düşüş Mü Başlayacak?

Piyasanın popüler analistlerinden Capo, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, kripto para birimlerinde yaşanacak kısa bir yükseliş sonrasında başka bir düşüşün gelebileceğini dile getirdi.

Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, yükseliş son erdiğinde yatırımcıların sermayelerini koruduklarından emin olmaları gerektiğini ifade ediyor. Çünkü analiste göre yaşanma ihtimali olan düşüş çok daha büyük olabilir. Analist teknik görünümlerde de bir düşüş çekiç oluşumunun piyasayı beklediğini ifade ediyor.

Bunun yanında tüm kripto piyasa değeri, geçen hafta yaklaşık 940 milyar dolar ile iki ayın en düşük seviyesini gördü ve yazının yayın hazırlandığı sırada yaklaşık 950 milyar dolara yükselmiş durumda.

Capo, Bitcoin’de iki senaryonun gerçekleşebileceğini söylüyor ve iki senaryoda da lider kripto para biriminin yüzde 30 oranında düştüğü görülüyor. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 19.570 dolardan işlem görüyor.

2 Olası Düşüş Senaryosu

Capo yaptığı açıklamalarda iki olasılığın ihtimal dahilinde olduğunu ifade ediyor. İlk olarak analiste göre 20.000 ile 20.500 dolar bandında hızlı bir yükseliş gelebilir ve sonrasında düşüş başlayabilir. İkinci olarak ise 18.400 ile 18.700 dolar bandının kırılması ve düşüşün derinleşmesi. Analist her iki senaryoda da hedefinin 14.000 dolar ile 16.000 dolar bandında olduğunu ifade ediyor.

Popüler kripto analistine göre Bitcoin, şu anda Haziran ayında başlayan ve 2022 yılında ilk kez 18.000 doların altına indiği düşüş döngüsünü tamamlama sürecinde. Bu süreç içinde ise yeni düşüşlerin olması muhtemel.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Rakibi Bu Altcoin’de Balina Aktivitesi Arttı!

Sonraki Haber

Popüler Analist Bitcoin Grafiklerini Değerlendirdi

İlgili Haberler