2030 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Bu Rakam Mümkün Mü?

İlayda Peker

Popüler bir kripto analisti, insanların önde gelen dijital varlığa akın etmeye devam edeceği varsayımıyla Bitcoin’in (BTC) sekiz yıl içinde milyonlarca dolar değerinde olabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin 2030 Tahmini

Yeni bir YouTube videosunda, anonim sunucu InvestAnswers 444.000 YouTube abonesine Bitcoin‘in azalan getirilerinin tarihsel olarak her döngü geçtikçe beş kat daha azaldığını ifade ediyor.

Ancak analist, kullanıcı sayısı arttıkça bir ağın değerinin arttığını belirten Metcalfe Yasasına da atıfta bulunuyor. Bitcoin’in internet ve cep telefonu benimseme çizgisini takip ettiğini varsayarsak, InvestAnswers sunucusu “muhafazakar modelin” bile BTC’nin fiyatının 2030 yılına kadar patlayacağını tahmin ettiğini dile getiriyor.

Popüler isim konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, deyim yerindeyse umut tacirliği yapmadığını, sadece matematiği kullandığını ve getirilerin yavaşladığını dile getiriyor. Bu noktada, “Ancak buradaki anahtar çıkarım, eğer Metcalfe Yasası geçerliyse, muhafazakar model Bitcoin‘in 2030 yılına kadar 3.4 milyon dolara ulaşacağını gösteriyor. Bu güncel fiyatlara kıyasla tamamen imkansız, tamamen saçma, tuhaf görünebilir.” ifadeleri kullanılıyor.

Buna ek olarak analist, bu durumun tamamen benimsenme ile ilgili olduğunu da sözlerine ekliyor. Ayrıca 2030 yılı tahmininde bulunan bazı analistlerin de o dönemde altı haneli rakamların konuşulacağını düşündüklerini belirtmekte fayda var.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 Eylül’de 18.125 dolara kadar geriledi ve daha sonra bir geri dönüş yaşandı. Bir süre psikolojik seviye olan 20.000 dolar altında işlem gören BTC bugün yeniden 20.000 dolar üzerine yükselmeyi başardı. Yazının kaleme alındığı sırada 20.200 dolar üzerinde işlem gören Bitcoin’in piyasa değerinin de 387,9 milyar dolar olduğu ifade edilebilir.

Buna ek olarak eğer önümüzdeki 8 yıl içinde InvestAnswers’ın hedefine doğru bir hamle gelirse Bitcoin’in yüzde 17 bin üzerinde artmış olması gerekecek. Buna ek olarak bazı analistlere göre BTC’nin bir sonraki rallide ilk hedefi 100.000 dolar olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Interpol’den “Kırmızı Bülten”!

Sonraki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon, Bitcoin’lerini Taşıdı Mı?

İlgili Haberler