Popüler Analistin İddialı Açıklaması: Ethereum Patlamanın Eşiğinde Olabilir!

İlayda Peker

Kripto para piyasasında oluşan dengesiz hareketler sebebiyle son haftalarda Ethereum da (ETH) belirsiz fiyat hareketleri sergiledi. Özellikle 3.000 dolarlık desteği kaybetsi ile piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto paranın 2.700 dolarlık seviyelere gerilemesi dikkat çekti.

ETH Bir Patlamanın Eşiğinde Olabilir

Yaşanan tüm düşüşlere rağmen piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis, Ethereum’un takip edilmesi gerektiğini ve büyük bir yükseliş eşiğinde olabileceğini ifade ediyor.

Son zamanlarda borsalardaki kripto para miktarı azalıyor ve aslında bu durum sadece Ethereum’a özgü değil. Bitcoin rezervleri son birkaç içinde düşerken ETH’da da benzer bir durum olduğu görülüyor. Dolayısıyla yatırımcılar ellerinde tuttukları varlıkları satmak yerine artış beklentisi ile biriktirmeye devam ediyor.

Ancak 2021 yılında beklenmeyen durumlar da gerçekleşiyor. Fiyat yükseldikçe borsa rezervlerinin artması yerine ters yöne gitti. Bu yılki boğa rallisinin zirvesinde, merkezi borsalarda 21 milyon ETH vardı. Ancak piyasa çeşitli noktalarda düşüp toparlansa bile borsa rezervleri düşüyor. Şu anda merkezi borsalarda yaklaşık 18 milyon ETH var.

Davis ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Fiyatın tüm zamanların en yüksek olduğu zamana kıyasla, borsalarda yaklaşık 3 milyon daha az Ethereum var. Bu pazar saatli bir bomba.” sözlerini kullanıyor.

Ethereum Fiyatı

ETH bugün 3.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Dolayısıyla borsalardaki azalan rezervlerin etkisinin yeni görülmeye başladığı düşünülüyor. Bu durum yatırımcıların artış beklediğini ve satış yapmaya istekli olmadıklarını gösteriyor.

Eğer durum bu şekilde devam ederse ETH fiyatının 2021 yılı içinde hedeflenen 5.000 dolara ulaşabileceği belirtiliyor. Ancak yine de yatırımcıların temkinli olmaları ve araştırmalar sonucunda pozisyon almaları gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yeniden Güç Kazanıyor: Ekim Ayı İçin Önemli BTC Seviyeleri

Sonraki Haber

IEO Lansmanının 24 Saatinde 1,5 Milyon Dolar Toplayan Phaeton Nedir?

İlgili Haberler