Balinalar Hareketli: 215 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Transferi Gerçekleştirildi!

Mert Bahçe

Ethereum ağ etkinliği, fiyat oynaklığı nedeniyle bu haftanın başından bu yana önemli ölçüde arttı. Önde gelen blok zinciri izleme ve kripto analiz platformu olan Whale Alert, kısa süre önce anonim bir cüzdandan 71.191 Ethereum transferini içeren 215 milyon dolarlık işlem saptadı.

ETH Balinaları Hareketlendi

Blockchain monitörü Whale Alert, büyük ölçüde Ethereum barındıran transfer işlemini takipçileri ile paylaştı. Elde edilen verilerde 71.191 Ethereum bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. Bu transferin fiat para birimi cinsinden değeri ise 215 milyon dolar. Ayrıca yakın tarihli bir başka işlemde 21.587 Ethereum, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana taşındı.

London Hard Fork’unun ardından ETH balina etkinliği önemli şekilde arttı. Ethereum borsa arz oranı son birkaç günlük dönemde bir sıçrama gördü. Ancak genel eğilim negatif kaldı. Santiment tarafından sağlanan verilerde ETH yatırımcıları bu haftada görülen piyasa oynaklığı sırasında en büyük altcoin Ethereum’u terk etti.

Veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum ile ilgili şu noktaları kaydetti:

Kripto para piyasasında görülen düşüş sırasında borsalara ETH akışı kaydedildi. Bu muhtemelen bazı kişilerin düşüş esnasında satış yaptığını gösteriyor. Genel olarak borsalardaki ETH arzı, satış baskısını azaltan düşüş trendine kalmaya devam ediyor. ETH’nin günlük aktif adres sayıları son 6 ay oldukça pozitif seyrederken bu veri ağın hala güçlü olduğunu işaret ediyor.

Ethereum Fiyatı

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son düşüş sırasında 2.600 dolara kadar gerilemişti. Ancak piyasanın toparlanması ile birlikte tekrar 3.000 doların üzerine tırmanan ETH, yükseliş için alan oluşturma girişimlerinde bulunuyor.

ETH, yaklaşık dört ay önce 4.362 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ETH, 3.000 dolarlık anahtar bölgede stabilizasyonu sağlayarak yükselişini bu seviyenin üzerinde inşa etmek istiyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

HSBC CEO’sundan Önemli Dijital Para Açıklaması

Sonraki Haber

Ripple (XRP) Davasını Açan İsimden Kripto Para Açıklaması

İlgili Haberler