Popüler Analist: ETH, BTC Karşısında Güç Kazanıyor!

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden olan Nicholas Merten, Ethereum‘un (ETH) Bitcoin’e (BTC) karşı gözle görülür bir şekilde güç kazandığını dile getirdi. Merten’e göre Ethereum, Mayıs 2018’den bu yana Bitcoin karşısındaki en yüksek seviyelerine ulaştı.

Ethereum ve Bitcoin

Merten konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, ETH/BTC grafiğinin çok ciddi yükseliş sinyalleri verdiğini ifade ediyor. Analiste göre grafikte oluşan teknik model, ilk kırılmadan sonra birden fazla dip ve yüksek seviye yakaladı. Bu da Ethereum’un BTC’ye karşı güçlendiği anlamına geliyor.

Bunlara ek olarak Merten, ETH/BTC grafiğindeki yükselişin de gayet sade ve basit şekilde görülebildiğini ifade ediyor. Ancak bu noktada analist, ETH’nin bir gecede 20.000 dolara ulaşmayacağını da dile getiriyor. Ayrıca Merten, kripto para piyasasında altcoin hakimiyetinin, Ocak 2018’dekine benzer şekilde önümüzdeki ay yüksek seviyelere ulaşacağının da altını çiziyor.

Öte yandan Merten’e göre, kurumlar, bireyler ve analistler benzer metrikleri takip ediyor ve 2018’dekine benzer bir senaryonun 2022’de yaşanabileceği ifade ediliyor.

ETH, BTC’yi Geçebilir Mi?

Ethereum’un, Bitcoin’i geride bırakıp bırakamayacağı konusunda ise Merten, bunun zamanla belli olacağını dile getiriyor. Ancak Merten’e göre bu durumun gerçekleşme olasılığı günden güne artıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum’un piyasa değeri 513 milyar dolar seviyelerindeyken Bitcoin’in piyasa değerinin 948 milyar dolar olduğu görülüyor. Ayrıca piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan ETH 4.300 dolar bandında ve lider kripto para birimi Bitcoin 50.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

WITTY, Afrika’da Kripto Ödemeleri İçin DeFi Havale Platformunu İnşa Ediyor

Sonraki Haber

ADABoy, Binance Smart Chain’de Yüksek Oranlı ADA Ödüllerini Tanıttı

İlgili Haberler