Popüler Analist: “ Cardano (ADA) Satın Almak İçin ETH’larımı Sattım”

İlayda Peker

Piyasanın popüler kripto para yatırımcılarından Capo, Bitcoin’in (BTC) 30.000 dolarlık kilit desteği kırması üzerinde güç kazanmaya başladığını dile getirdi. Buna ek olarak Capo, elindeki Ethereum’ları (ETH), Cardano (ADA) almak için sattığını da açıkladı.

Bitcoin Fiyatı Güç Kazanıyor

Capo’nun açıklamalarına göre Bitcoin’de büyük oyuncular hamle yapmaya hazırlanıyor ve bu hamlelerin yükseliş sinyali olduğu görülüyor. Capo’ya göre bir birikim aşaması olarak görülen Wyckoff birikim şeması, BTC fiyatı için artış sinyali veriyor. Analistin açıklamalarına göre Bitcoin’in 42.000 doların üzerine çıkması bu yükseliş beklentilerinin onaylanması anlamına gelecek.

Buna ek olarak yaşanan son düşüşler sırasında da Capo, yükseliş beklentilerini sürdürmeye devam eden analistler arasında yer alıyordu. Capo, daha önce yaptığı açıklamalarda da Bitcoin Hakimiyet Endeksi’nin yükseliş sinyalleri verdiğini dile getirmişti. Bu noktada Capo, “Bitcoin Dominance grafiği dibe ulaştığında, genellikle döngü zirvesiyle eşleşir. Bu endekste hala dip işaretleri göremiyorum.” sözlerini kullanmıştı.

ADA İçin Ethereum’ları Sattı

Analistin açıklamalarına göre altcoin’lerin bir yükselişe geçebilmesi için öncelikle Bitcoin’in belirtilen seviyeleri aşması ve ralli hareketini onaylaması gerekiyor.

Bununla birlikte analist, piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para konumunda yer alan Cardano’nun çok güçlü grafiklere sahip olduğunu ifade ediyor. Analist, gördüğü grafikler karşısında ADA satın almak için Ethereum’larını sattığını da belirtiyor. Capo’ya göre ADA, en iyi görünüm çizen altcoin’ler arasında yer alıyor.

Bu noktada son 24 saat içinde Ethereum’un yaklaşık olarak yüzde 5 yükseldiğini ve Cardano’nun yaklaşık olarak %1 düştüğünü belirtmek gerekiyor. Dün yaşanan yükseliş sırasında da Ethereum %14’lük artışı ile ilk on kripto para birimi içinde en iyi performans sergileyen kripto para birimi olmuştu.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kendisini Nakamoto İlan Eden Wright, Bir Yasal Zafer Kazandı!

Sonraki Haber

Ethereum Yeniden Sahalara Döndü: Son 3 Günde ETH’da %25 Artış Yaşandı!

İlgili Haberler