Haftaya Güçlü Başlangıç Yapan Bitcoin (BTC), Boğa Beklentilerini Arttırdı

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı hafta sonu 30.000 dolar seviyesine kadar bir kez daha geriledikten sonra yeni haftaya güzel bir başlangıç yaptı. Analistler ve uzman isimler ise bu geri dönüşün yeni boğa sinyali olduğunu düşünüyor.

Psikolojik Destek Güçlü Kaldı

Pazartesi günü Asya piyasalarının açılması ile Bitcoin fiyatı 35.000 dolara kadar yükseldi. Analistlere göre önemli bir psikolojik seviye olan 30.000 doların güçlü bir destek olarak kalması ve burada oluşan satın alımlarla birlikte fiyatın başka bir psikolojik seviye olan 35.000 dolara yükselmesi önemli bir yükseliş sinyali olabilir.

Kripto piyasası analistleri ve grafik uzmanları, destekten gelen büyük yükselişin ardından bir kez daha yükseliş eğiliminde olunduğunu düşünüyor. Analist ‘CryptoHamster’, hem BTC hem de ETH‘nin direnç çizgisini yukarı doğru kırdığını kaydetti. Analist, Bitcoin için psikolojik 40 bin dolarlık bariyeri aşmasından bir süre daha yatay hareket edebileceğini de sözlerine ekledi.

Civic CEO’su Vinny Lingham ise yaptığı açıklamalar ile desteğin güçlü kalmasının bu yıl daha büyük kazanımlara yol açabileceğinden emin olduğunu dile getirdi. Lingham yaptığı açıklamalarda, “30 bin dolar güçlü kalmaya devam ederse, muhtemelen bu yıl 100 bin dolarlık Bitcoin rekorunu kıracağız!” sözlerini kullandı.

Wyckoff Analiz modelinin birikim aşamalarına atıfta bulunan Messari araştırmacısı Mira Christanto ise “Piyasalar bir kez teslim olduktan sonra Bitcoin toparlanabilir.” sözlerini kullandı.

288.000 Dolar Hala Mümkün

Stock-to-flow (S2F) modelinin yaratıcısı ünlü analist PlanB de uzun vadeli eğilimler hakkında görüşlerini paylaştı. Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş sebebiyle çelişkiler oluştuğunu dile getiren analist, hala 288.000 doların mümkün olduğunu düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta analist bir anket yapmış ve takipçilerine Bitcoin fiyatı için 2021 beklentilerini sormuştu. Katılımcıların %40’tan fazlası BTC’nin bu yıl 40.00 doları geçemeyeceğini düşündüklerini dile getirdi.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Hashrate İki Yılın En Düşük Seviyesinde, BTC Merkezsizliği Artıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Birimlerinin Ortaya Çıkması Mevcut Düzenlemeler Meydan Okuma Mı?

İlgili Haberler