Popüler Analist: “Bitcoin (BTC) İçin Bunun Zamanı Geldi!”

İlayda Peker

Bu yılın başlarında Bitcoin’in düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti, hem BTC hem de Ethereum (ETH) için rallilerin yakın zamanda başlayacağını düşündüğünü dile getirdi.

“Zamanı Geldi”

Capo olarak tanıdığımız kripto para analisti Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, ralli için artık güç toplandığını ve bunun için de Bitcoin’in harekete geçmesinin zamanının geldiğini ifade ediyor.

Fiyat hareketinin ve ısı grafiklerinin yükseliş sinyali verdiğini dile getiren analist, birçok short pozisyonun tasfiye olabileceğini ve şu anda short pozisyonun iyi bir fikir olmadığını düşündüğünü ifade ediyor. Analiste göre BTC için ilk hedef ise 21.000 dolar.

Short sıkışma, bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan ve onları daha düşük bir fiyata satma umuduyla aradaki farkı kar olarak almak isteyen yatırımcılar,  alım satım yatırımcıların önyargılarına karşı hareket ederken varlıkları geri almak zorunda kaldıklarında oluşuyor.

“Likidite Oyunu”

Öte yandan Piyasa analitiği şirketi Coinglass’tan gelen veriler, yatırımcıların son 24 saat içinde 3.63 milyar dolar değerinde short pozisyon biriktirdiğini gösteriyor. Yazının kaleme alındığı sırada ise lider kripto para birimi Bitcoin, 19.335 dolardan el değiştiriyor.

Bunlara ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u da (ETH) değerlendiren analist, ETH’nin “kullanılmamış likiditeye” sahip olduğunu ifade ettiği fiyat seviyesi olan 1.400 doların üzerinde bir ralli için hazırlandığına inanıyor. Analist bu durumu “likidite oyunu” olarak nitelendiriyor. Yazının kaleme alındığı sırada ETH, 1.335 dolardan işlem görüyor.

XRP’ye gelince, Capo, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto paranın büyük olasılıkla 0,17 dolarlık hedefine doğru dik bir düzeltmeye hazır olduğu konusunda uyarıyor. Analiste göre bu durum XRP için ana senaryo olarak görülüyor. XRP yazının kaleme alındığı sırada 0,45 dolardan işlem görüyor.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

O Belgere Ulaşıldı: Ripple’da (XRP) Şimdi Ne Olacak?

Sonraki Haber

Apple’dan Yeni NFT Yönergesi: Hangi Özellik Kullanılamayacak?

İlgili Haberler