Popüler Analist: Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Henüz Bitmedi!

İlayda Peker

Bitcoin’in son yaşanan düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir analist, lider kripto para biriminin bu noktadan sonra güçleneceğini ve ilk hedefinin 70.000 dolar olacağını ifade ediyor.

Bitcoin’de Hedef: 70.000 Dolar

Piyasanın popüler analistlerinden Loma, 12 Nisan’da yaptığı açıklamalarda, Coinbase’in halka arzı ile boğaların tecrübesi yatırımcıları deyim yerindeyse tuzağa düşürebileceğini ve piyasada bir düşüş yaşanabileceğini ifade etmişti.

Loma, Bitcoin’in listelenme sonrasında düşüş yaşamasını beklediğini ve ardından bir satın alma baskısı ile birlikte fiyatın yeniden yükselişe geçeceğini ve ilk hedefinin 70.000 dolar olacağını dile getirmişti.

Pazar günü kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş Bitcoin fiyatının 60.000 dolar seviyesinden 50.900 dolara kadar gerilemesine sebep oldu. Ancak sonrasında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri toparlandı ve fiyatlar yeniden yükselişe geçti.

Bu noktada Loma yaptığı yorumlarda Bitcoin’de beklediği geri çekilmenin bittiğini dile getirdi ve 70.000 doların artık görülmesini beklediğini dile getirdi.

“Boğa Piyasası Bitmedi”

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analist, yaşanan son düşüşün boğa piyasasının bittiği anlamına gelmediğini de ekliyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalar analist, boğa piyasasının bitmediğini ve henüz tepe noktaya ulaşılmadığını dile getiriyor. Boğa piyasalarında daha yüksek fiyatların görülebilmesi için geri çekilmelerin gerekli olduğunu ifade eden analist, yaşanan son düşüşü nedeninin de bu olduğunun altını çiziyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere’den Kripto Para Adımı: Merkez Bankası Dijital Para Birimi Görev Gücü Oluşturuldu

Sonraki Haber

Milyarder İsim Bitcoin’i Kendini Kanıtlamış Varlık Olarak Tanımladı

İlgili Haberler