Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Teknik Analizi – 18.04.2021

Metin Alaca
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

Kripto para sektörü oldukça zorlu bir pazar gününü geride bırakmaya hazırlanıyor. Neredeyse 1 hafta boyunca yükseliş trendinde olan kripto para sektörünün bugün yaşadığı sert düşüş ise özellikle yeni yatırımcıları paniğe sürükledi. Buna rağmen BTC, ETH ve XRP teknik analizi, sıkıntılı günlerin uzun sürmeyeceğine işaret ediyor olabilir.

Bitcoin, 59.000 Doları Hedefliyor

Kripto para sektörünün toplam değeri 2,1 trilyon doların altına gerilerken bu düşüşe liderlik edenin altcoinler olduğu görülüyor. Yine de Bitcoin (BTC) fiyatının da %8,7 düşüş yaşaması, piyasayı olumsuz etkilemeye devam etmekte. BTC teknik analizine bakıldığında ise lider kripto paranın piyasa hakimiyetini tekrar almaya yönelik bir kırılım yaşayabileceği görülüyor.

BTC/USD paritesi %15’lik düşüşü %8’e çekmeyi başardı ve şu an 59.700 dolardaki direnç noktasına doğru ilerliyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 55.000 dolarda tutunan BTC, 59.700 doları kırabilirse yeniden 64.000 dolara uzanan yolculuk başlayabilir. BTC fiyatı için kritik destek ise 52.000 dolar yani 50 günlük ortalamanın denk geldiği seviye olarak biliniyor.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum fiyatı ise Bitcoin’in düşüşüne kıyasla 2.000 dolar desteğini kaybetmeden yerinde durmayı başardı. Ethereum daha önceki düşüşlerde Bitcoin’den çok daha büyük darbe alırken bu sefer farklı bir yol çizdi.

ETH/USD paritesi için en kritik desteğin 2.116 dolar olduğu ve direncin ise 2.312 dolar olarak ön plana çıktığı görülüyor. ETH fiyatı için hala net bir şey söylemek zor olsa da 2.312 doların üzerine çıkılması trendin devamını getirecektir. ETH yatırımcılarının ise 2.000 dolar altında kapanışlara karşı dikkatli olması gerekiyor.

XRP’den Beklenmeyen Düşüş

XRP fiyatı son 7 gündeki performansından sonra oldukça sert bir düşüş yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %16 geriledi. XRP için en önemli desteğin ise 1,2 dolar olduğu biliniyor.

XRP fiyatının 1,2 dolar altına sarkması durumunda 0,95 dolar ve 0,88 dolar seviyeleri önem kazanacaktır. Şu an için ise XRP fiyatının yaralarını sararak 1,50 dolar direncini test etmesi bekleniyor. XRP eğer kapanışta 1,5 dolar altında kalırsa düşüş hız kazanabilir. Ripple davası ile ilgili haberler ise bu kötü gidişata son verebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor: BTC Neden Düştü?

Sonraki Haber

Haftaya İyi Başlangıç: Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) Yön Yukarı Çevrildi

İlgili Haberler