Popüler Analist Ayı Piyasasının Bitişi İçin Ne Zamanı İşaret Etti?

İlayda Peker

Popüler kripto yatırımcısı Jason Pizzino, piyasa değerine göre önde gelen dijital varlık olan Bitcoin’in (BTC) düşmek için daha fazla alana sahip olduğuna inandığını dile getirdi. YouTube’da yayınladığı yeni bir videoda Pizzino, tarihsel önceliğe dayanarak önceki ayı piyasalarının yatırımcılar için beş ila dokuz ay süren satın alma fırsatları sunduğunu söylüyor.

Bitcoin Yorumları

Haziran ayını mevcut ayı piyasasının ilk ayı olarak sayan Pizzino, Bitcoin‘in dibi görmeden önce “birkaç ayı dönemi daha” görülmesinin olası olduğunu söylüyor. Pizzino yaptığı açıklamalarda, “Geçmişte, yaklaşık beş ila dokuz aylık satın alma fırsatları oldu. Haziran’dan itibaren burada ilk kez ölçersek, şimdiden beşinci, altıncı aya girmişiz demektir. Yani potansiyel olarak birkaç ay daha var ve bu da birinci çeyreğe, belki Mart’a, başka bir dip gelebileceğini gösteriyor.” sözlerini kullanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yazının kaleme alındığı sırada 16.970 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Pizzino, 23.000 doların üzerine orta vadede bir artış gelebileceğini ve sonrasında da ayı piyasasının kırılabileceğini düşündüğünü ifade ediyor. Bu noktada ise 23.000 doların kritik olduğunu düşünen popüler isim, bu seviyenin kırılması ile birlikte ayıları güç kaybetmeye başlayacağını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak bir sonraki boğa piyasasının çok büyük olacağını düşündüğünü ifade eden analist, yeni yükselişler için Aralığın sonunu ve 2023’ün başlarını işaret ediyor.

Altcoin Yorumları

Analiste göre eğer Bitcoin ralli başlatırsa özellikle zayıf olarak görülen küçük altcoin’ler hızlı fiyat düşüşleri görebilir. Bu noktada Pizzino, “Altcoinlerle ilgili olarak, eğer Bitcoin biraz güçlenirse, zayıf altcoinler kesinlikle kan kaybedecek. Bu yüzden benim için şimdi altcoinlere yatırım yapmanın zamanı değil.” sözlerini kullanıyor.

Bunların yanında FED’in faiz kararlarını gevşetmesi halinde kripto para piyasasında pek çok analistin yükseliş beklediği ifade edilebilir. Ancak yatırımcılar her zaman olduğu gibi temkinli adımlar atmaya devam etmeli.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yıl Sonu ve 2023 Dogecoin (DOGE) Fiyat Yorumları

Sonraki Haber

El Salvador Başkanı’nında Bitcoin Bloomberg Raporuna Veryansın!

İlgili Haberler